Tussen Hoogeveen en Amsterdam Het is jammer, maar helaas: ook in de toekomst zullen voetballiefhebbers het gewoon moeten doen met gemeenplaatsen en clichés DE HEREN MEDIA Nooit meer doen-lijstje - Het geluid aanzetten bij Sport aan tafel Het kladblok van de bondscoach (Een keuze uit de aantekeningen die de bondscoach elke week exclusief aan Raoul Heertje overhandigt) in Sportweek van 19 september Johan Derksen is erg goed. Zelfs de start van deze jaargang Sport Aan Tafel, die ondanks de afwezigheid van Hugo Camps en dankzij de afwezigheid van Kees Jansma, niet swingde, is dankzij hem nog de moeite. Hij weet veel, is amusant, rancuneus, vooringenomen. En onafhankelijk. Behalve als het over Johan Cruijff gaat, maar dat is logisch. En als het over het Nederlands elftal gaat, is hij altijd positief over de zittende bondscoach, omdat hij anders het werk van zijn VI-verslaggevers onmogelijk maakt en hij de sponsordeal met de KNVB in gevaar brengt. Maar ook dat is logisch. Verder is Derksen top. Frans Lomans in Sportweek van 19 september Verslaggever van de week: Evert ten Napel. Bij AA Gent-Ajax zag hij doelpunten van tevoren aankomen, maakte ons meteen duidelijk dat het ongeveer 6-0 zou worden en voorspelde het ontslag van Gent-trainer Henk Houwaart de volgende morgen. Oud, verketterd, maar nog niet versleten (hoewel die Engelse namen er niet erg lekker uit kwamen). Frans Lomans in Sportweek van 19 september De uitspraak van Co Adriaanse dat hij met Ajax mikt op een plaats bij de eerste vijf, blijkt achteraf dus gewoon Amsterdamse bluf te zijn. Bert Nederlof in Voetbal International van 20 september Wie Ajax dit seizoen vaak heeft zien spelen, weet het antwoord: alle spelers falen dit seizoen. Door uitgerekend Witschge en Winter te offeren, speelt Adriaanse met vuur. Althans, dat zou hij hebben gedaan als momenteel de Olympische Spelen niet alle aandacht wegzogen. Nu is de spectaculaire ingreep iedereen ontgaan. Paul Onkenhout in de Volkskrant van 25 september Je kan alles van Feyenoord zeggen, maar dat ze veel scoren, nee. Niet dat ze op het ogenblik überhaupt veel voetballen, maar daar schijnt Ome Leo in een vorig leven nog voor gezorgd te hebben. Gerard Cox in de Feyenoord Krant van 26 september Misschien kan ik u met terugwerkende kracht alsnog een gat in de lucht laten springen met de mededeling dat Leo Beenhakker alle jezus graag bij Feyenoord had willen blijven en geen mogelijkheid onbenut heeft gelaten om Feyenoord daarvan te overtuigen. Beenhakker kan nu bij mooi weer naar de Arena fietsen, maar als u de waarheid wilt weten is het zo dat hij bijna hemel en aarde heeft samenstelling Michel Sleutelberg Het is inmiddels een goede traditie dat ik halverwege de maand oktober gedurende een ruime week in Hoogeveen verblijf, in verband met werkzaamheden bij een schaaktoernooi. Het is er altijd prettig toeven. Mensen uit het noorden zijn vaak stug, zeggen wij in de Randstad, maar dat valt reuze mee als er eenmaal sprake is van contact. Je wordt dan als het ware opgenomen in de gemeenschap. Als je op een dag een verkeersovertreding maakt, praat iedereen daar een dag later over. 'Ik hoorde van X dat je met je auto door de Dorpsstraat hebt gereden' of 'Ik hoorde van Y dat je op weg naar het gemeentehuis aan de verkeerde kant van het fietspad hebt gefietst' zijn voor mij inmiddels bekende mededelingen, beide gebaseerd op waarheid. In Amsterdam vallen dergelijke overtredingen niet op, laat staan dat er over gesproken wordt. In Drenthe is het nieuws. Fietsen in Drenthe is een zegen. Het ruikt er lekker en zodra je Hoogeveen uit bent, kom je in innig contact met de stilte. De bossen en de lucht zijn schoon en het gras groeit er goed. Mooie dorpen ook: Lhee, Dwingeloo, Echten, Koekange, Ruinen, om er een paar te noemen. Opvallend grote boerderijen, omgeven door groen. Als ik in zo'n omgeving ben, kan ik niet anders dan ontspannen. Over Ajax wordt in Hoogeveen weinig gesproken. Lokale sport houdt de mensen meer bezig. Het schaaktoernooi en de kansen van de plaatselijke voetbalclub Hoogeveen op de periodetitel zijn de belangrijkste onderwerpen van gesprek bij Radio Hoogeveen. Hier werkt Henk en hij doet dit uit liefhebberij. Henk drinkt graag een biertje tijdens het presenteren en 174 AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 174