De keuzes van Cor van Zadelhoff heeft een box in de Arena, dit functioneert prima, maar zelf zit ik het liefst op de tribune.' Een eigen stadion 'Ik kan me nog één grote wens voorstellen, behalve dan dat het voetbal weer in orde komt, en dat is het hebben van een eigen stadion. Je kunt je afvragen of het aandeelhouderschap van de gemeente op lange termijn nog zijn functie heeft. Vanuit het perspectief van Ajax lijkt me dat een mooi vooruitzicht, dat zou ik me goed kunnen voorstellen. Maar als Ajax zijnde zou ik nu vooral investeren in het voetbal, niet in nieuwe gebouwen. Aan de Arena hoeft niet veel meer te worden vertimmerd. De liftcapaciteit moet nog wat worden aangepast, maar dat is een detail. Ruimte voor verbetering is er altijd. Wel zal de logistiek met de komst van Mojo Concerts en het bioscopencomplex goed op elkaar moeten worden afgestemd. Je moet voorkomen dat er op hetzelfde tijdstip én een voetbalwedstrijd is, én een of andere happening in de directe omgeving. Dat is heel belangrijk. De infrastructuur is gelukkig erg goed. Nergens zijn zoveel parkeerplaatsen bij een stadion als bij onze Arena. Kijk maar eens hoe snel de Arena leegstroomt. Prachtig toch?' De gezelligheid 'De Meer was een heel gezellig stadion. Dat is in de Arena anders. Maar anders betekent niet slechter. Alles is immers anders ten opzichte van twintig jaar geleden. De gehele maatschappij is er in twintig jaar tijd niet bepaald gezelliger op geworden. Het is minder geworden. De communicatiemiddelen zijn heel anders dan vroeger, toen men nog face to face met elkaar communiceerde. Men had toen ook meer tijd voor elkaar. De Arena is groot en iets wat groot is, is per definitie ongezelliger dan iets kleins. Toch weten alle verschillende groeperingen elkaar in de Arena goed te vinden.' Cor van Zadelhoff over Cor van Zadelhoff Als de fotografe aan haar werk begint, besluiten we het gesprek wandelend over het landgoed voort te zetten. Zo lopen we langs de tredmolen van de paarden en Polo of voetbal 'Polo. Omdat ik het spel van mens en dier, plus de coördinatie tussen die twee, enorm bewonder.' Werken of genieten 'Dat is hetzelfde.' Stad of platteland 'Zoals vroeger: 's winters stad en 's zomers platteland.' Kok of Dijkstal 'Dijkstal. Wim Kok was strijder voor het korter werken en nu moeten we weer langer gaan werken. Dat laatste vind ik ook, maar Kok loopt een beetje met de bewegingen mee.' 1968 of 2000 'Toch 2000, je kunt de klok nu eenmaal niet terugdraaien. De voordelen van 1968 wegen niet op tegen de voordelen van 2000.' Adriaanse of Wouters 'Geen mening.' Wijn of bier 'Bier.' Bier of whisky 'Bier.' Makelaar of profvoetballer 'Makelaar, altijd.' langs de stallen. Af en toe onderbreekt Van Zadelhoff z'n verhaal om uitleg te geven over hetgeen we passeren. Hoe zou Van Zadelhoff zichzelf beschrijven? 'Als ik iets wil bereiken, zal ik er alles aan doen om dat te bereiken. Toen ik vijfendertig jaar geleden aan het onroerend goed begon, had ik maar één doel voor ogen: de beste van Nederland worden. Het deed niets af aan alle andere makelaars, maar ik vond dat het veel beter kon. Dat heb ik in de praktijk proberen te brengen. Twee dingen zijn heel belangrijk: hoe een mens woont en in welke omgeving een mens werkt. Dat laatste is echt belangrijk, een goede werkomgeving bevordert de productiviteit van een mens met zeker zes procent, soms wel tien procent. Zelfben ik een buitenmens, ik werk dan ook het liefst buiten als die mogelijkheid zich voordoet. De omstandigheden waarin een vergadering plaatsvindt, zijn ontzettend belangrijk voor de creativiteit. Daarom vergader ik ook heel graag hier (maakt een wijds gebaar richting Koetshuis en directe omgeving). De paarden zorgen bovendien voor een rustgevende sfeer. De helft van het zaken doen is je verdiepen in je klant. Zodanig, dat je ook de verkeerde benaderingen van je klant ontdekt en die vervolgens duidelijk maakt, op een nette manier uiteraard. Zo heb ik veel bedrijven naar een nieuwe huisvesting geleid. Ik neem meestal zelf die initiatieven. Laatst las ik ergens dat het nieuw is om een kroeg binnen je bedrijf te hebben. Wel, ik heb al sinds jaar en dag op vrijdagmiddag een get-together-hour voor de mensen op kantoor. Heel handig, want in een uur tijd hoor je precies wat er leeft. Ook de interne contacten binnen een bedrijf zijn erg belangrijk. Daar ontbreekt het vaak aan. Tegenwoordig gebeurt het zelfs dat mensen een e-mail sturen aan een persoon naast zich. Ja, kom nou zeg, ben je nu helemaal gek geworden, denk ik dan.' Netwerk-marketing 'De mens is een sociaal dier. Natuurlijk is een mens ook met zichzelf bezig, maar dat mag niet uitsluitend gebeuren. We leven in een gemeenschap. Ik ben een familiedier. Ik houd van Holland, daarom ben ik hier altijd blijven wonen. Ik voel me prettig in mijn omgeving.' Over de eerder aangehaalde opmerking tegen Henk van 171

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 171