dat er veel onterechte kritiek is geweest. Natuurlijk waren er kinderziektes. We maakten per slot van rekening iets wat nog nooit was gemaakt. In de gehele wereld zijn slechts een paar stadions met een schuifdak. In al die stadions wordt overigens wel met kunstgras gespeeld. Ik vind werkelijk dat de directie een fantastische prestatie heeft geleverd.' De beursgang van Ajax 'Ik vind niet dat ik hierover iets mag zeggen, daarvoor zit ik er te weinig in. Ik ben meer een Arena-man dan eén Ajax-man. In Amerika hebben zakenmensen hun eigen voetbalclub. Ik denk dat zoiets te commercieel is. Dat is het gevaar van de beursgang. Of je moet het als een mogelijkheid beschouwen om de leden van Ajax tevens aandeelhouder te maken. Die mensen kopen de Ajax-aandelen niet als belegging, maar omdat ze supporter van Ajax zijn. Ik vind het overigens een waste of time om überhaupt iets inhoudelijks over Ajax te zeggen. Mensen moeten niet oordelen over zaken waar ze geen verstand van hebben, dus mij zul je ook nooit iets over het voetbal van Ajax horen zeggen. Ik ben geen voetbalkenner. Veel mensen geven wel hun mening hierover, dat is zonde van de tijd. Je kunt je beter concentreren op die dingen waar je goed in bent.' De betrokkenheid bij het voetbal 'Ik liep er vroeger niet koud of warm voor. Nu is dat anders, ik kan er meer van genieten. Dat heeft het bestuur van Ajax mij bijgebracht. Ik vind het leuk als het goed gaat met Ajax. Of ik bepaalde herinneringen heb? (Gedecideerd): de ergste herinnering is natuurlijk het EK! Dat was absoluut een ramp. Ik ben erbij geweest tegen Italië, dat was wel heel zuur. Als ik niet bij het project betrokken was geweest, zouden ze me waarschijnlijk nooit in het stadion hebben gezien. Dan had ik hier een groot scherm geplaatst en samen met wat buurtgenoten naar de wedstrijden gekeken. Dat doe ik regelmatig. Johnny Kraaijkamp en Ron Brandsteder komen hier af en toe voetbal kijken. Is altijd lachen. Ik zal overigens niet snel een verre reis maken voor een voetbalwedstrijd, ook nu niet. Dat gaat me iets te ver. Wel is het zo dat ik een wedstrijd nu heel erg beleef. Mijn bedrijf magazine december 200

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 169