Onroerend goe Cor van Zadelhoff, makelaar en belegger in onroerend goed, was acht jaar voorzitter van de raad van commissarissen van de Amsterdam Arena. In de periode daarvoor was hij eveneens actief betrokken bij alle voorbereidingen op de bouw van het stadion. Van Zadelhoff heeft het voetbal op die manier van dichtbij leren kennen, hoewel hij overigens niet bij iedere thuiswedstrijd in zijn 'eigen' Arena te vinden is. Daarvoor heeft hij te veel bezigheden en bovendien, zegt hij zelf, gaat zijn liefde voor voetbal niet ver genoeg. Wel is Van Zadelhoff trots op de Arena. 'Zonder dat stadion hadden we hier nooit het EK kunnen organiseren/ Een dag of twee voor onze afspraak vind ik een bericht op de voicemail. Het interview zal niet zoals gepland in Amsterdam (ten kantore van DTZ Zadelhoff) plaatsvinden, maar op het landgoed Groenevecht in Breukelen. Het is de residentie van Cor van Zadelhoff. Bij de zeer gedetailleerde routebeschrijving ontvang ik tevens een plattegrond van het landgoed. Dat is geen overdreven voorzorgsmaatregel, want het Koetshuis - waar we hebben afgesproken - blijkt voor mij lastig te vinden. Na een autorit van enkele minuten, die me van het Praethuys via de Vecht en de paardenstallen naar een groot stuk groen land leidt, ontwaar ik op een terras - gezeten onder een parasol - een grote grijze gestalte. 'Heeft u een afspraak?' wordt mij van grote afstand toegeroepen. 'Ja,' antwoord ik voorzichtig en beleefd. Nog voordat ik kan zeggen met wie en hoe laat, hoor ik uit dezelfde mond: 'Mooi zo, komt u dan maar verder.' We hebben het over Cor van Zadelhoff PE PMITENSEAANPEft door Jeroen van den Berg foto's Wanda Tuerlinckx (geboren in 1938), de man die dertig jaar geleden tegen Henk van der Meyden zei: 'Het interesseert me niet wat je schrijft, als je maar altijd Makelaar in bedrijfsgebouwen achter m'n naam zet.' Van Zadelhoff heeft zich ontwikkeld van boerenzoon tot topmakelaar. Een gesprek onder de zon van Breukelen. De eerste contacten met Ajax 'Toen ik ruim tien jaar geleden door de toenmalige burgemeester Van Thijn werd gevraagd om voorzitter van de nog te bouwen Arena te worden, was ik misschien twee of drie keer bij een voetbalwedstrijd van Ajax geweest. We hadden een box van de zaak in het Olympisch stadion. Ik ging 164 AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000 'Toen burgemeester Van Thijn me ruim tien jaar geleden vroeg om voorzitter van de nog te bouwen Arena te worden, was ik misschien twee of drie keer bij een voetbalwedstrijd van Ajax geweest'

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 164