\i J Foto: Yvonne Witte competities begon de kampioenscompetitie, maar ook het cricketseizoen. We regelden dan de lunch zó, dat we tussen twee en vier uur het voetbal konden zien. Daarna gingen we weer verder met cricket. Er kwamen trouwens weinig mensen naar cricket kijken; we speelden met Ajax niet op een hoog niveau.' Lijstduwer De liefde voor het cricket is nog niet bekoeld. 'Mijn dochter en ik gaan ieder jaar een paar dagen naar Londen om een testmatch te zien. Je ziet vaak dat de liefde voor cricket van vader op zoon of dochter wordt overgedragen. Dat moet ook wel, want cricket is geen populaire sport. Er moet iemand zijn die je erop wijst. Bij voetbal hoeft dat uiteraard niet.' Heden ten dage is Dukker ook politiek actief. 'Ik ben nu zes jaar namens de WD wethouder van Ruimtelijke Ordening, Volkshuisvesting en Milieu in Wormerland. Wormerland bestaat uit Wormer, dat is de grootste kern, Neck, Jisp, Spijkerboer en Oost-Knollendam. Op mijn 62ste was ik met de VUT gegaan. Ik was op dat moment hoofd verkoop binnendienst van Van Meurs golfkarton. Even later vroeg de WD of ik lijstduwer wilde worden voor de gemeenteraadsverkiezingen van 1994. Ik stemde toe, op voorwaarde dat ik op een niet verkiesbare plaats kwam te staan. Dat gebeurde ook, ik was nummer vijf. Maar toen zei nummer vier dat hij wel op de lijst wilde staan, maar dan op de tweede plaats. En nummer één zei: als hij geen tweede wordt, doe ik het ook niet. Het gevolg was dat ik opschoof van de vijfde naar de derde plaats. Vervolgens kreeg de WD drie zetels. Tijdens de collegeonderhandelingen bleek dat de WD ook een wethouder moest leveren. Iedereen keek naar mij, ik was immers met de VUT. Ik stond er 17-5-1953: Enschedese Boys - Ajax 1-1 (1-1) Scoreverloop: 20. A. Selderhuis jr. 1-0; 45. Michels 1-1 Scheidsrechter: Eeden Toeschouwers: 4.000 Enschedese Boys: Koster; Bruggeman, Bakker, Harmsen; Groothuis, Schuurhuis; Welink, Nijzink; A. Selderhuis jr., H. Selderhuis sr., Koenders Ajax: Pieters Graafland; Van Mourik, Krist, Boskamp; Van Dijk, De Groot; F. Dukker, Bouwens, Michels, Huis, Bartels Bron: F.vert Vermeer echter niet om te springen, maar aangezien ik er zwaar de pest in had dat die twee gestopt waren, deed ik het toch maar. Ik wilde er wel voor gaan.' Net als voor Ajax. 'Ik heb nog een seizoenkaart, ga zo vaak mogelijk kijken, samen met mijn zoon. Soms is er een reünie van het derde elftal, dat vind ik heel leuk. Ik vind het heel jammer dat ik geen lid meer ben. In 1956 vroeg ik overschrijving aan naar PW. En je mocht niet van twee clubs tegelijk lid zijn. In 1964 kwamen we terug, maar Ajax heeft me nooit de kans gegeven om weer lid te worden. Dat neem ik de club wel kwalijk. Ik heb die wens weieens kenbaar gemaakt, maar daar viel niet over te praten. Nog steeds wil ik dolgraag lid worden. Dan kan ik na afloop van de wedstrijd naar het ledenrestaureant en met mijn maatjes van vroeger praten. Maar het is niet mogelijk. Dat doet mij pijn, met mijn Ajax-hart, en mijn Ajax-familie die zoveel voor de club heeft gedaan. Ik heb er Michael van Praag nog weieens over aangeschoten. Zijn vader heeft nog met mijn vader in het bestuur gezeten. Maar ik weet niet wat er met die mensen aan de hand is... Er is zo'n verzakelijking opgetreden. Ajax zou meer voor de (oud-)leden en clubmensen moeten doen. Bij het honderdjarig bestaan heb ik niks gehoord. Maar ik zou dolgraag meer in de Ajax-sfeer willen vertoeven.' AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 160