Het hoogste juniorenelftal is in 1949 kampioen geworden en mag een voorwedstrijd bij Ajax 1 spelen. Links op de voorgrond Ferry Dukker. In het elftal zaten naast de eendagsvliegen Dukker en Remi Rosendahl (de keeper, midden achterste rij) ook de latere cracks Ger van Mourik (achterste rij links), Hans Boskamp (achterste rij rechts) en Loek den Edel (voorste rij, tweede van rechts). Foto: Collectie Dukker houden, en uiteindelijk bleef hij gewoon aan als penningmeester. 'Ik had altijd gedacht dat profvoetbal niet in Nederland van de grond zou komen. Ik koos voor een maatschappelijke loopbaan, werkte en studeerde economie, dat ging voor het voetbal. Trouwens, van het bedrag dat je als semi-prof verdiende kon je niet leven. Veel tijd om te trainen had ik al niet. Ook hadden zich ondertussen andere rechtsbuitens aangediend: Rolf Leeser, Hugo Walker en toen kwam Sjakie Swart al. Geleidelijk aan nam ik voetbal minder serieus. Ik speelde ook weieens in het derde. In 1956 verhuisden we naar Enschede. Ik ging werken bij fan de Boer Brandblusapparaten Ajax. Ajax was verleden tijd, maar het voetbal nog niet. Ik ben echter niet bij Enschedese Boys of Sportclub Enschede gaan spelen, maar bij PW (Prinses Wilhelmina). Dat was weliswaar een derdeklasser, maar de club had wel een cricketafdeling. En die speelde op een hoog niveau, de eerste klasse.' Lunch Wie twee sporten beoefent, kan de vraag verwachten: was Dukker een betere voetballer of een betere cricketer? 'Allebei even goed, hahaha. Loek den Edel, Ger van ..gcovw. j_/e tweede neiït wilden de Boys benutten om bpide punten in Enschede te houden. Dank zij Krist, Van Mourik, Boskamp en in laatste instantie vriend Eddy is dat mislukt. U begrijpt, dat onze forwards ook nog- naar doelpunten hebben gestreefd. Helaas, het bleef bij dat streven. Tweemaal veerden we op. Bij een schone kans, die Michels himself doelrijp had gemaakt en bij een schot van Dukker, dat net op tijd uit de goede richting kon worden gedreven. Boskamp, tuk op een doelpunt, ging ver volgens een paar van z'n bekende lange rennen demonstreren. Ze stichtten in de Boys-verdediging wat verwarring, meer niet. Twee minuten voor het einde had de beslissing' kunnen vallen. In ons nadeel. De bitter weinig presterende linksbuiten der V^fs kreeg een kans om van in bed te liggen woelen. Hii doen d^ -eaan^fe --ff Wedstrijd verslag in het clubblad: 'Tweemaal veerden we op. Bij een schone kans, die Michels himself doelrijp had gemaakt en bij een schot van Dukker, dat net op tijd uit de goede richting kon worden gedreven.' Mourik, Hans Boskamp, Eddy Pieters Graafland, een Engelse trainer wiens naam ik niet meer weet, speelden het trouwens ook allebei. Cricket is een individuele sport, en daarnaast een teamsport. Punten scoor je voor je team, maar ook voor jezelf. En als team ben je aan het fielden, zeg maar in het veld staan. Cricket was in mijn tijd een redelijk selectieve sport, men bejegende elkaar anders dan bij voetbal. Ie accepteerde meer, beslissingen van de umpire werden nooit betwist. De relatie met de tegenstander was ook anders dan bij voetbal. Stel: je begon om elf uur aan de wedstrijd, dan ging je om één uur lunchen met de tegenstander. En om vier uur dronk je thee met elkaar. En als om zes uur, half zeven de wedstrijd afgelopen was, dan dronk je samen een borrel. Ik kende op die manier veel meer cricketers dan voetballers. Voetballers gaan na afloop apart als team in de kantine zitten. Bij cricket kwamen meer vriendschappen tot stand, hoewel je heus wel van elkaar wilde winnen. 'Bij Ajax speelden we cricket op de voorvelden van de Meer. Voetbal werd nog gespeeld in afdelingen. Na afloop van die AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000 159

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 159