verhuurd. Anders was het helemaal schluss geweest.' Grote ster Op 25 maart 1999 arriveerde Martijn Reuser aan de oostkust van Groot- Brittannië. Gehaald als de grote ster van Ajax stelde de middenvelder niet teleur. Het Engelse voetbal bleek hem uitstekend te liggen. 'Het ging vanaf het begin al fantastisch,' zegt Reuser, die direct in zijn debuut tegen Fullham (1-0) voor de winnende treffer zorgde. 'Dat moest ook wel. Ik wist: als buitenlander, die bij Ajax heeft gespeeld en het Nederlands elftal heeft gehaald, moet ik extra's brengen. Ze verwachten wat van je. Dat heb ik, in de dertien wedstrijden die ik nog heb gespeeld, ook waargemaakt. Die drie maanden was ik heel belangrijk voor het team. Elke bal die ik aanraakte veranderde in goud. Mede dankzij mijn doelpunt op Wembley in de finale van de play-offs tegen Barnsley zijn we toen ook gepromoveerd.' Dat leverde fantastische momenten op, weet Reuser nog goed. 'De stad stond op z'n kop, wat een feest! Die mensen gingen zo uit hun dak. Toen we met de dubbeldekker door de stad gingen, stonden duizenden in het blauw langs de kant van de weg. Het voetbal leeft hier zo enorm. Maar verder is er ook weinig te doen in de stad. Het enige waar ze een beetje affiniteit mee hebben fs voetbal. En aangezien Ipswich Town de enige club in deze regio is die op het hoogste niveau speelt, komen ze uit alle dorpen hier naartoe.' Martijn Reuser en Ajax Seizoen Wedstrijden Doelpunten 28 november 1995: C B E C B E Ajacieden bejubelen 1993-1994 2 1 1 de winst van de 1994-1995 2 wereldbeker. Onder 1995-1996 18 1 5 3 hen Martijn Reuser, 1996-1997 18 3 3 die in de verlenging 1997-1998 1 Jari Litmanen verving. 1998-1999 3 2 1 Nog geen maand later sloeg tegen NEC het Totaal 44 2 11 6 1 noodlot toe voor de toen twintigjarige C Competitie, l 3 Amstel Cup, Supercup, E Europa Cup, Wereldbeker Reuser. Foto: Louis van de Vuurst Ook Ipswich Town kon niet meer om Reuser heen. De Nederlander was zo goed bevallen dat de Engelsen de middenvelder definitief overnamen van Vitesse. De liefde was wederzijds. 'Een terugkeer naar Ajax zag ik niet zitten. Ik heb het twee keer geprobeerd. Beide keren is het me niet gelukt. Misschien ben ik dan wel niet goed genoeg voor Ajax. Bovendien had ik het bij Ipswich prima naar mijn zin. Hier valt nog veel glorie te winnen. En met de Premier League in het vooruitzicht wilde ik eigenlijk niet eens weg.' De oud-Ajacied, die de Nederlander Fabian Wilnis (ex-speler van NAC en De Graafschap) als ploeggenoot heeft, kon meteen vol aan de bak. Vooral de voorbereiding vergeet Reuser nooit meer. 'Het was alleen maar lopen, lopen en nog eens lopen. Maar dan gingen we het niet langzaam opbouwen zoals ik bij Ajax en ook Vitesse was gewend, nee, we moesten meteen voluit. De eerste twee weken raakten we zelfs geen bal aan. Ook zijn we voor een trip naar het buitenland gegaan. Gingen we in een paar dagen tijd naar Estland, Letland én Finland. Dat was vliegtuig in, bus uit. Echt killing. Van die trip moest ik twee weken bijkomen,' lacht Reuser. Inmiddels is hij volledig hersteld, maar een kans om zich te laten zien, krijgt Reuser vooralsnog niet. Sinds de promotie naar het Premiership moet de Nederlander het doen met invalbeurten, vooral ook omdat hij de pech heeft dat het elftal dat aan het seizoen begon, het tot nu toe goed doet. En ook de manager van Ipswich Town never changes a winning team. Ook Reuser verbaast zich erover dat hij niet in de basis start, zeker na zijn succesvolle seizoen van een paar maanden eerder. 'Maar in Engeland gaat het gewoon anders. Natuurlijk praat ik er wel met de trainer over. Dan vraag je bijvoorbeeld wat ik zou moeten verbeteren om wél in het team te komen. Maar dat is niet echt gebruikelijk in Engeland. Natuurlijk vind ik het wel teleurstellend dat ik niet veel aan spelen toekom. Maar ik verwacht nog wel dat ik binnenkort een basisplaats krijg. Ze hebben me niet voor niets gekocht. Bovendien weet ik wat ik kan en ben ik ervan overtuigd dat het goed komt. Anders had ik hier natuurlijk nooit voor drie jaar getekend.' 154 AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 154