Grote finale Kelloggs' Ajax Voetbalfeest Ajax-documentaire opent IDFA 2000 Nieuwe leden voor de ledenraad Jaarcijfers op internet VAUIA Ook volgend jaar zal het Kellogg's Ajax Voetbalfeest worden georganiseerd. Vanaf 21 januari 2001 kunnen liefhebbers zich inschrijven via de verpakkingen van diverse producten uit het assortiment van Kellogg's. Gedurende de zomermaanden organiseerde Ajax in samenwerking met Kellogg's een groot voetbalspektakel voor jeugdige voetballiefhebbers. Eind september vormde de finaledag op de Toekomst de apotheose van het festijn. In verschillende categorieën streden vijf teams een hele dag om de Kellogg's Ajax Cup. De ploegen werden daarin bijgestaan die halsbrekende toeren uithaalden om acht te slepen. Zo was Stanley Menzo gekoppeld aan het team uit Venlo en verdedigde Aron Winter de eer van de Amsterdamse ploeg. Ook Richard Witschge en Petri Pasanen gooiden alles in de strijd, maar uiteindelijk was het Richard Knopper die met zijn team uit Apeldoorn de hoofdprijs in de wacht sleepte. Uit handen van Co Adriaanse ontvingen de twaalf spelers van de Apeldoornse ploeg een tas vol met Ajax-prijzen. Zij konden onder andere een gesigneerde bal, een Ajax-thuisshirt en het 100 jaar Ajax-boek mee naar huis nemen. Bovendien hebben zij nog een thuiswedstrijd van Ajax voor de boeg. Dat duel mogen ze vanaf een speciale plek op het veld bijwonen. door bekende Ajacieden de overwinning in de Op woensdag 22 november opent het International Documentary Filmfestival Amsterdam (IDFA) zijn deuren. Een bijzondere opening, want in het Amsterdamse Tuschinski Theater zal dan de documentairefilm 'Ajax, daar hoorden zij engelen zingen' in première gaan. Regisseur Roel van Dalen, cameraman Mark Bakker en geluidsman Kees de Groot volgden Ajax gedurende het seizoen 1999-2000. Niet alleen waren zij getuige van de verrichtingen van het eerste elftal, maar ook brachten zij een bezoek aan Ghana (foto). Daarnaast woonden zij de exclusieve bestuurs- en directievergaderingen bij en waren zij getuige van het wel en wee van enkele jeugdelftallen. 'Ajax, daar hoorden zij engelen zingen' is een coproductie van ID DTV Arts Events en de NPS. De documentaire kan gedurende het hele IDFA, dat plaatsvindt van 22 tot en met 30 november, worden bezocht. Op 16 oktober werden vier nieuwe leden gekozen voor de ledenraad: Reinier van Dantzig, Mark Geestman, Jerry Kisoor en Ernst Ligthart. Het viertal neemt de plaatsen in van Jan van Dijk, Rob Been, Klaas Nuninga en Rob van Zoest, die om uiteenlopende redenen aftraden. H. Bosschieter, Th. de Groot, M. Middendorp, C. van Oevelen, D. Schoenaker en K. Timman werden allen herkozen in de ledenraad. Op maandag 30 oktober presenteerde Ajax de jaarcijfers over het boekjaar 1999-2000. Deze cijfers kunnen worden bekeken op www.ajax.nl. AJAX MAGAZINE DECEMBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 103