A J AX MAGAZINE OKTOBER 2000 99 doelstelling kampioen worden. Je kunt niet onder stoelen of banken steken dat als je Ajax 1 bent, je altijd moet winnen. Dat is ook een onderdeel van de sport. Maar dat is niet eens iets wat je moet zeggen. Dat moet in je zitten. Maar primair moet ik die jongens beter maken en moet ik ze zaken die essentieel zijn voor het Ajax-systeem bijbrengen. We leiden op voor Ajax 1 en nergens anders voor.' Na twee jaar zonder titel wordt van Blind verwacht dat hij dit jaar wel de titel in de wacht sleept. De opleiding is het belangrijkste, maar naar het kampioenschap wordt ook uitgekeken. 'Ik kan moeilijk zeggen waar de top van deze ploeg ligt, omdat ik dat nog niet kan inschatten. Als ik nu zou weten dat wij een gegronde kandidaat voor de titel zijn en we halen die niet dan zou ik teleurgesteld zijn. Maar voor mij is het seizoen echt geslaagd als ik twee of drie jongens door kan laten stromen naar het eerste elftal of anders naar het tweede.' Foto's: Louis van de Vuurst komen. Dat is primair de opleiding. Het is mijn taak om de jongens in het laatste jaar klaar te maken voor het grote werk. Daarnaast is de Eclatante overwinning De eerste echt grote test had Blind op het toernooi in het kader van het honderdjarig bestaan op de eigen velden van de Toekomst. Binnen de Ajax-gelederen waren de verwachtingen vooraf dan ook hoog gespannen. Hoe sterk is de Al dit seizoen zowel op nationaal als op internationaal niveau? Ajax zat in een poule met Arsenal, PSV en Juventus. De andere groep bestond uit Barcelona, Bayern München, Feyenoord en Sao Paulo. Acht grote namen verenigd op een toernooi. Voor Danny Blind was dit prestigeuze A-toernooi zijn vuurdoop op trainersgebied en meteen in zijn eerste wedstrijd gaf zijn ploeg een visitekaartje af. Door een doelpunt van Kwame Quansah, die in november nog achttien moet worden, won het hoogste jeugdelftal de eerste poulewedstrijd van Arsenal met 1-0. O Danny Blind: 'Van tevoren was moeilijk te zeggen waar we stonden. Ik kende niet alle ploegen en dus ook het niveau niet. Het is dan altijd moeilijk in te schatten waar een ploeg als Arsenal staat in zo'n deelnemersveld. Anderzijds is het zo dat ploegen als Feyenoord en Ajax, ook in buitenlandse en ook op goed bezette

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 99