r Ajax-jubileumtoernooi voor A-junioren J O r Sen oracnti m et crachti Op een zonovergoten Toekomst was Ajax 18, 19 en 20 augustus gastheer op een zeer sterk bezet toernooi, georganiseerd in het kader van het honderdjarig bestaan van de club. Het hoogste jeugdelftal onder leiding van Danny Blind presteerde heel goed en behaalde de tweede plaats. De afgelopen twee jaar kende de Al wisselvallige seizoenen. Het vorige voetbaljaar werd de ploeg, toen nog met leider Herman Borman en trainer John van 't Schip, geen kampioen en daar moet weer eens verandering in komen. Voor Danny Blind, die dit seizoen voor het eerst trainer is, is er een schone taak weggelegd. In de loop van het vorige seizoen vertrok hij als directeur spelersbeleid om de huidige jaargang terug te keren bij de club als jeugdtrainer. Een baan die hem naar eigen zeggen op het lijf geschreven is. 'Ik ben een trainer die veel met de jongens over voetbal praat en ernaar streeft dat niet alles wat ik zeg klakkeloos uitgevoerd wordt, maar dat daarover wordt nagedacht. Voor hetzelfde geld verkoop ik de grootst mogelijke onzin en voeren ze het gewoon uit. Daar heb ik niets aan. Over alle dingen die ik aanreik door praten en natuurlijk veel meer door oefeningen moeten de jongens zich afvragen: "Waarom doet die Blind dat nou? Waarom moet ik dat of zus of zo doen?" Als je dat begrijpt, dan wordt het ook een automatisme. Als je het niet begrijpt, dan doe je iets op commando en niet uit jezelf. Ik ben een trainer die ernaar streeft dat ze zelf beslissingen gaan nemen. wij wel in - of die jongens zelf - of dat Ajax 1, Telstar of misschien wel AFC is. Het gaat mij erom dat spelers in de buurt van hun plafond zitten. Daar zit aan gekoppeld dat er één, twee of drie aan de overkant in de Arena 1. Het toernooi werd op vrijdagavond geopend met de wedstrijd Ajax - Arsenal, die door Ajax met 1-0 gewonnen werd. 2. Duizenden mensen bezochten het toernooi. Zij genoten een weekeinde lang van even prachtig weer als voetbal. 3. Ajax bejubelt opnieuw een van de vele doelpunten in de met 7-3 gewonnen poulewedstrijd tegen PSV. door Simone Tacx Voor de rest ben ik wat discipline betreft zowel binnen als buiten het veld redelijk alert.' Doelstelling Vervolgt Blind, gevraagd naar zijn doelstelling: 'Ik wil in ieder geval dat elke speler beter gaat functioneren dan het jaar ervoor. Elke speler moet proberen zo dicht mogelijk bij zijn plafond te komen. Dan schatten AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 98