De opkomst van de spelers voor Ajax* vierde competitieduel, thuis tegen FC Groningen, I.. 1.1 .nuI....... en is per direct actief in zijn nieuwe functie. Woensdag 6 september Voor Ajax' derde competitieduel komt het NEC van Johan Neeskens op bezoek in de Amsterdam Arena. Hoewel de Nijmegenaren nooit eerder met een punt naar huis zijn gegaan, slagen ze daar nu wel in. De wedstrijd eindigt in een, voor Ajax, teleurstellende 0-0. 4 Op de Toekomst lijdt Ajax 2 een nederlaag. Van de reserves van Willem II wordt met 2-0 verloren. Donderdag 7 september AA Gent heeft de vergunning voor de tijdelijke tribunes nog niet rond. Het Otten Stadion, waar Ajax dinsdag zijn eerste duel in de UEFA Cup speelt, wordt verbouwd en heeft daardoor een capaciteit van slechts 7.000 stoelen. Door het plaatsen van noodtribunes wil de thuisclub de capaciteit verhogen naar 10.000. De Belgische club hoopt morgen uitsluitsel te kunnen geven. Vrijdag 8 september Ajax en Benfica worden het eens over de transfer van Dani. Dani, die in 1996 naar Ajax kwam, zal per direct deel uitmaken van de selectie van de Portugese club. f De olympische droom van Joe Didulica is ten einde. Wegens een scheenbeenblessure zal de Australische doelman van Ajax niet deel kunnen nemen aan de Olympische Spelen die over een week in zijn eigen land van start gaan. Zaterdag 9 september In de centrale hal bij de Ajax-balie wordt door kunstenares Marte Röling en oud-speler Rob de Wit een beeld onthuld. Het kunstwerk is een cadeau van Lucky Ajax ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan. In de Amsterdam Arena wint Ajax met 3-1 van FC Groningen. Nadat Aron Winter Ajax op voorsprong heeft gezet, komen de gasten nog voor de rust op gelijke hoogte. In de tweede helft stellen Knopper en Galasek de overwinning veilig. De vergunning die KAA Gent moest krijgen voor het plaatsen van een noodtribune is rond. Zo'n tienduizend mensen zullen aanstaande dinsdag het duel tussen Gent en Ajax kunnen bijwonen. Maandag 11 september In de uitwedstrijd tegen Feyenoord komen de reserves van Ajax niet verder dan 2-2. Hoewel de ploeg van Jan Olde Riekerink lange tijd met 2-1 leidt, zorgt een benutte penalty van Somalia in de 90ste minuut voor de gelijkmaker. Dinsdag 12 september Het eerste treffen tegen KAA Gent wordt door Ajax afgesloten met een spectaculaire overwinning. De Belgische gastheer wordt met liefst 6-0 geklopt. Arveladze en Knopper zorgen voor de 0-2 ruststand. In de tweede helft is het opnieuw Richard Knopper die tot scoren weet te komen en ook Jesper Gronkjaer pikt zijn doelpuntje mee. Als invallers maken Rafael van der Vaart en Cedric van der Gun hun Europese debuut. Beide luisteren deze mijlpaal op met een treffer. Op de Buitengewone Algemene Vergadering van Aandeelhouders worden de aanwezige aandeelhouders in kennis gesteld van het voornemen Arie van Eijden te benoemen tot statutair directeur van Ajax. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000 75

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 75