Peter Boeve in de dug out na de 4-0 van Brutil Hosé tijdens de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Fortuna Sittard. Andy van der Meyde lest de dorst na Ajax Fortuna Sittard. kleedruimtes. Ook zijn er speciale fysiotherapiekamers en medische faciliteiten. Zaterdag 12 augustus In Engeland wint Ajax met 3-1 van Coventry City. Na een snelle achterstand duurt het tot de tweede helft voordat Ajax tot scoren weet te komen. Richard Witschge, Brutil Hosé en Cedric van der Gun zorgen voor de doelpunten aan Amsterdamse zijde. Woensdag 16 augustus De laatste test voor de competitieopening tegen Fortuna Sittard legt Ajax af in en tegen Katwijk. Het door blessures en WK-kwalificatieduels verzwakte Ajax wint met 5-1. De doelpunten komen op naam van Kwansah, Van der Vaart (2x), Knopper en Wamberto. Marnix van der Gun (de broer van Cedric) zorgt voor de tegentreffer. Vrijdag 18 augustus Op de Toekomst gaat een driedaags internationaal jeugdtoernooi voor A-junioren van start. Zondag 20 augustus Waar voor andere clubs de nieuwe competitie al van start gaat, houdt Ajax zijn traditionele Kick Off Festival. Een demonstratietraining, rondleidingen door het stadion en de finale van het internationale toernooi voor A-junioren vormen de voornaamste publiekstrekkers. Ook krijgen de fans de mogelijkheid om handtekeningen te vragen en is er een speciaal voetbaldorp met verschillende attracties. Dinsdag 22 augustus In de eigen Amsterdam Arena opent Ajax het nieuwe seizoen. Het is een glansrijke opening, want Fortuna Sittard wordt met 5-0 verslagen. Shota Arveladze (2x), Richard Knopper, Brutil Hosé en Richard Witschge zorgen voor de doelpunten. Donderdag 24 augustus Leo Beenhakker wordt aangesteld als technisch directeur. Zijn dienstverband zal op 1 september ingaan en is voor onbepaalde tijd. Zondag 27 augustus Voor de tweede competitiewedstrijd reist Ajax af naar Rotterdam waar de ontmoeting met Sparta op het programma staat. Ondanks de vele kansen weet Ajax niet tot scoren te komen. De gastheren kunnen het doel wel vinden en passeren Fred Grim maar liefst drie keer. De treffers komen op naam van Langerak, Elkhattabi en Marbus. Donderdag 31 augustus Na vier weken afwezigheid maakt Jesper Gronkjaer zijn rentree in het tweede. In de bekerwedstrijd tegen de reserves van Haarlem speelt hij de gehele eerste helft. Ondanks een 0-1 achterstand weten de mannen van Jan Olde Riekerink de score eenvoudig om te buigen. Doelpunten van Daniel Cruz (3x), Youssouf Hersi (2x), Didi Longuet en Peter Hoekstra brengen de eindstand op 7-1. Vrijdag 1 september Omdat de eerste wedstrijd in het UEFA- Cuptoernooi, uit tegen KAA Gent, twee dagen wordt vervroegd, dient Ajax een verzoek in bij de KNVB om ook het competitieduel tegen FC Groningen te verplaatsen. De KNVB honoreert het verzoek. Het duel dat aanvankelijk op het programma stond voor zondag 10 september zal nu worden gespeeld op zaterdagavond 9 september. 4 Nijmegen wint Jong Oranje zijn eerste WK- kwalificatieduel met 2-0 van Ierland. Cedric van der Gun brengt één van de treffers op zijn naam. Zaterdag 2 september Voorafgaand aan het WK- kwalificatieduel tegen Ierland worden Dennis Bergkamp en Aron Winter gehuldigd. Beide spelers beëindigden hun interlandcarrière na Euro 2000. Aron Winter deed dat als recordinternational. Hij speelde in totaal 84 interlands, één meer dan de huidige assistent-bondscoach Ruud Krol. 4 Na een 0-2 achterstand komt Nederland niet verder dan 2-2 tegen de stugge leren. Jeffrey Talan en Giovanni van Bronckhorst zorgen voor de doelpunten. Dinsdag 5 september De ledenraad van Ajax stemt in met de benoeming van Klaas Nuninga als bestuurslid technische zaken. Nuninga volgt Hennie Henrichs op AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 73