OkTORFR ?onn Voorafgaand aan het thuisduel tegen NEC kwam Lucky Ajax op de Toekomst in actie tegen een team van het jubilerende GVB. Flitsende start Na de goede prestaties van Ajax op het Amsterdam Tournament keek iedereen reikhalzend uit naar het eerste optreden in de competitie, tegen Fortuna Sittard op dinsdagavond 22 augustus. Een wat vreemde avond, veroorzaakt doordat Ajax in het weekeinde daarvoor de open dag, met de finale van het internationale toernooi voor A-junioren, organiseerde. Zo'n 37.000 mensen lieten zich niet weerhouden door de dinsdagavond en kwamen naar de Amsterdam Arena om te zien of Ajax de goede vorm van de Fntn: Yvnnne Witte op gang. Richard Knopper zorgde voor 2-0 en een kwartier voor tijd maakte Shota Arveladze er 3-0 van. Op dat moment vond Co Adriaanse het tijd om de jonge talenten van Ajax wat speelminuten te geven. Brutil Hosé en Cedric van der Gun namen de plaatsen in van Richard Knopper en Shota Arveladze. Vooral de entree van Brutil Hosé werd opmerkelijk. Op aangeven van Andy van der Meyde kopte hij bij zijn eerste balcontact de vierde goal achter Ruud Hesp. Het toetje mocht er ook wezen, want met een mooie stift bepaalde Richard Witschge de eindstand op 5-0. Het publiek kon tevreden zijn en ging met hoopvolle gedachtes naar huis. Slechts een enkeling waarschuwde dat één zwaluw nog geen zomer maakte en dat Fortuna Sittard niet een van de sterkste tegenstanders in deze competitie was. Maar goed, de 5-0 stond, iedereen keek vrolijk Andy van der Meyde met de handen in het haar na één van de gemiste kansen tegen NEC. Waar Ajax twee punten verloor, kon NEC-trainer Johan Neeskens tevreden zijn met het ene punt. speelminuten gekregen. Ondanks de prima vooruitzichten kan een club niet helemaal zonder buitenlandse inbreng. Van buiten kwamen daarom Bogdan Lobont (Rapid Boekarest), Andre Bergdolmo (Rosenborg BK) en de Tsjech Tomas Galasek (Willem II). Later kwam daar nog de Fin Petri Pasanen bij. Foto: Louis van de Vuurst voorbereiding zou kunnen doortrekken. Zonder Nikos Machlas, Jesper Gronkjaer en de nog steeds revaliderende Ole Tobiasen startte Ajax zeer voortvarend. De zes spelers uit de eigen jeugdopleiding lieten eens te meer zien hoe Adriaanse dit seizoen te werk wil gaan. De 1-0 bleef niet lang uit en Shota Arveladze had de eer deze eerste competitietreffer op zijn naam te zetten. Lang bleef deze stand ongewijzigd en pas in de tweede helft kwam Ajax goed Foto: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 65