De Ajax Musivue op video VARIA Markerink om structureel verbeteringen te blijven aanbrengen. Er zijn tevens veel ontwikkelingen op het gebied van kunstgras. De heer Van Praag kan hieraan toevoegen dat er bij de UEFA in Nyon (Zwitserland) een kunstgrasveld wordt gelegd en dat clubs te zijner tijd worden uitgenodigd om dit uit te proberen om zodoende in de toekomst de oplossing te vinden om tot gelijke omstandigheden te komen voor alle clubs. Sfeer Er zullen nieuwe maatregelen worden getroffen om meer sfeer te creëren in het stadion door bijvoorbeeld de betonnen rand van de tweede ring een Ajax- uitstraling te geven. De nieuwe stoelen in de gracht geven ai meer intimiteit in het stadion, er wordt ook nog overwogen om nieuwe stoelen in de gracht achter de doelen te plaatsen en die te gebruiken voor invalidenplaatsen. Bij het Amsterdam Tournament wordt een proefopstelling voor invaliden geplaatst. De heer Van Praag vult aan dat er een idee bestaat om panelen te laten ontwerpen en beschilderen door en met supporters (evt. Kids Club?) om zodoende op Noord ook een mooie Ajax-uitstraling te krijgen. Indien er nog ideeën zijn dan graag input via de emotiebussen van het Sfeerteam in het stadion of via de heer Lefeber of de heer Markerink. 8. Enquête gehouden onder seizoenkaarthouders Alle aanwezigen hebben bij binnenkomst een eindrapportage ontvangen van de enquête die is gehouden onder seizoenkaarthouders. Deze eindrapportage is aan diverse afdelingen binnen Ajax verspreid om zodoende beter in te kunnen spelen op de wensen van de supporters. Naar aanleiding van de rapportage komen de volgende suggesties/mededelingen naar voren. - Er wordt voorgesteld om op de seizoenkaart het jaar van aanmelding te vermelden. Dit zal worden onderzocht. - NOS teletekst pag. 660 zal met AT5 de Ajax informatiebron vormen voor teletekst. RTL5/Veronica-pagina's komen te vervallen. - Kan de Kick Off niet weer gratis worden verstrekt? Michael van Praag kan melden dat Ajax in samenwerking met de Supportersvereniging de mogelijkheden onderzoekt om een zogenaamde Ajax-krant te publiceren, vol met nuttige informatie om zodoende de supporters nog beter op de hoogte te houden van de laatste nieuwtjes. - Het blijft constante ergernis dat mensen te laat komen en te vroeg weer weggaan of opstaan en blijven hangen waardoor andere mensen niets meer kunnen zien. De heer Markerink heeft daarvoor de volgende ideeën, de stewards zullen de mensen verzoeken om door te lopen of weer te gaan zitten en het zal omgeroepen worden. Tijdens Euro 2000 is gewerkt met zogenaamde emotiebeelden op de videoschermen, een close-up van personen met een grappige tekst eronder. Dit zou ook gebruikt kunnen worden tijdens wedstrijden om mensen in beeld te brengen die op plaatsen staan waar het niet gewenst is, of dingen doen die niet gewenst zijn. 9. Rondvraag/mededelingen Michael van Praag Het competitieschema is bekend. Er zal o.a. 11 keer op zondag worden gespeeld. De toppers, PSV en Feyenoord zowel uit als thuis, zullen waarschijnlijk, om reden van openbare orde, om 13.00 uur worden gespeeld. Tevens licht Michael van Praag het knelpuntenformulier van de KNVB toe, waardoor het voor een ieder duidelijker wordt waarom er wedstrijden op een bepaalde dag of tijdstip worden gespeeld. Als toegift onthult de heer Van Praag het nieuwe Ajax-shirt. Joark Lorist Indien gewenst kan Joark voor de aanwezigen informatie over Sfeerteam op papier zetten en toesturen. Het afscheid van Bob Haarms vond men zeer indrukwekkend. Hulde over de wijze waarop dit was georganiseerd. De heer Peters - De heer Peters zou het een goede zaak vinden als er eens kritisch naar de medische staf van Ajax zou worden gekeken vanwege de vele blessures die er zijn bij nieuwe spelers van Ajax. Wordt er wel goed gekeken naar de medische gesteldheid van nieuwe spelers? De heer Van Praag zal deze vraag overbrengen. - De heer Peters hoopt dat Ajax beter zal inspelen op het FIFA- transfersysteem. De heer Van Praag zegt dat de KNVB er juist op aandringt dat dit geregeld wordt maar dat de UEFA erg laks reageert. De Europese Commissie ziet voetbal nog steeds niet als aparte tak, het licentiesysteem zou overal ingevoerd moeten worden. De G-14 probeert met man en macht hier iets aan te doen. De heer Van Dijk Hoe is het afgelopen met de persoon die tijdens Ajax - Twente onwel werd en door de EHBO werd gereanimeerd? De heer Markerink moet tot zijn spijt meedelen dat deze persoon is overleden. Volgens sommige leden is er een aantal agendapunten niet behandeld. Het verzoek is dan ook om deze alsnog te sturen aan: AFC Ajax NV, t.a.v. Astrid Kosters, Postbus 12522,1100 AM Amsterdam Zuidoost. 10. Afsluiting De heer Van Praag sluit de vergadering en bedankt een ieder voor haar/zijn aanwezigheid. Foto:Yvonne Witte Met veel succes werd in april ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan van Ajax de musivue "n Juichtoon da'vre langs de velden' opgevoerd. De voorstelling, waarin hilarische scenes en ontroerende liedjes elkaar in hoog tempo afwisselden, werd zelfs in de landelijke pers met veel lof onthaald. De professionele begeleiding en de adviezen van Jack Spijkerman en Freek en Hella de Jonge stelden de geheel uit de Ajax-familie gerecruteerde cast in staat er een wervelende show van te maken, die van begin tot eind wist te boeien. Van de Ajax Musivue is een 64 minuten durende videoband samengesteld, die verkrijgbaar is in de Official Ajax Fanshop en via de Ajax-website (www.ajax.nl). De prijs bedraagt 49,95. Een gedeelte van de opbrengst komt ten goede aan de realisatie van de VIJ Kinderstarl. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000 57

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 57