toonaangevende, clubs als Ajax. In Amsterdam meende men hooghartig dat Willem II de vooral door Ajax opgebouwde Champions-Leaguepunten te grabbel gooide. Adriaanse haalde woedend zijn gram door te stellen dat als Ajax het beter kon, het zichzelf had moeten plaatsen voor die hoogste Europese clubcompetitie. Dat nam niet weg dat de krachten wegvloeiden uit de selectie die een jaar eerder nog zo fris en monter de rest aan flarden had gespeeld. De Tilburgse koek was op. Voor Adriaanse, maar ook voor Galasek. Hij had zich inmiddels tot het boegbeeld en de vormgever van Willem II ontwikkeld. Een teken dat het tijd werd op zoek te gaan naar een echte topclub. Feyenoord had een jaar eerder al op de deur geklopt voor Galasek, en ook nu dat toen hebben geschreven, hebben gelijk gekregen. Maar op een andere manier dan zij dachten.' Galasek is Ajacied, maar geen Amsterdammer. Hij weigerde te verhuizen uit Tilburg. 'Onze dochter van vijf gaat naar de lagere school in Tilburg,' zegt Galasek. 'Het leek ons voor haar niet goed om dan weer te verhuizen. Bovendien voelen wij ons thuis in Tilburg. Ik rijd heen en weer tussen die stad en Amsterdam. Twee nachten in de week slaap ik dan in een appartement in Amsterdam. Maar als ik het over thuis heb, heb ik het over Tilburg. Niet meer over Tsjechië. Daarvoor ben ik inmiddels te lang weg. Twee keer per jaar ga ik terug, om mijn ouders en schoonouders te zien en de vrienden die ik er nog heb. We zijn waren de Rotterdammers geïnteresseerd. 'Maar toen ik de kans kreeg naar Ajax te gaan, was het niet moeilijk,' stelt Galasek onomwonden. 'Ik vind Ajax toch nog net een stapje hoger dan Feyenoord. En het heeft niet met de trainer te maken dat ik voor Ajax heb gekozen. Ik denk dat als ik door een andere trainer zou zijn gevraagd, ik ook naar Ajax was gegaan. Ik vind het gewoon een mooie club, met een mooie manier van spelen.' Collina En zo werd de vrees van Banik Ostrava toch bewaarheid: Galasek ging van Willem II naar Ajax. Galasek: 'Ja inderdaad. Waarom ze me toen niet naar Willem II wilden laten gaan, is dan toch gebeurd. Al die journalisten die AJAX MAGAZINE OKTOBER 7000 43

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 43