voor Aiax heb 'Het heeft niet met de trainer t< maken dat ik het gewoon een mooie club. met een mooie mani«tf van AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000 zijn we echt op zoek gegaan naar het maximaal haalbare. Het verschil was duidelijk merkbaar. Het had veel met instelling te maken. Als we onder Calderwood verloren, stapten de meesten na afloop lachend de kleedkamer in. Ik begreep daar niets van. Hoe kon je nou lol hebben terwijl je de punten aan de tegenstander had gelaten? Bij mij lukte dat niet. Ik heb nooit iets zo leuk gevonden dat ik daardoor de nederlaag vergat. Bij mij duurde dat meer dan een dag. Pas daarna lukte het me weer om me eroverheen te zetten en aan de volgende wedstrijd te denken. Adriaanse accepteerde na een verloren wedstrijd geen enkele vrolijkheid. Na verloop van tijd besefte iedereen binnen de club uiteindelijk dat het niet normaal was dat Willem II de ene wedstrijd won en de volgende verloor. Toen ook bleek dat het helemaal niet nodig was dat we zo vaak de winst lieten liggen. Adriaanse is daar heel belangrijk in geweest. Mede door zijn komst veranderde de hele club. Willem II was in het seizoen voor Adriaanse nog als vijftiende geëindigd. Als je toen had voorspeld dat Willem II het jaar daarna vijfde zou worden, had iedereen je uitgelachen. Adriaanse heeft de verwachting ook niet direct zo uitgesproken. Hij wilde het beter doen dan het afgelopen jaar. Dat was niet zo moeilijk. Maar toen we vijfde werden, beseften we dat er misschien nog wel meer inzat. Nooit hebben we gedacht dat we tweede konden worden en dat we ons daardoor rechtstreeks zouden plaatsen voor de Champions League. Dat was natuurlijk ook een zeer knappe prestatie. Dat het het jaar daarna weer slechter ging, was logisch. Het programma voor zo'n kleine club als Willem II was veel te zwaar. De selectie was lang niet breed genoeg. Iedereen moest altijd fit zijn en spelen om mee te kunnen blijven doen. Dat werd dus moeilijk.' Het Champions-League- avontuur werd alles behalve een nieuwe zegetocht. Willem II, en dus ook Adriaanse, werd weggehoond door de media. En ook door andere, voorheen

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 41