het voetbal. Alle spelers moeten om kunnen gaan met de rol van vrije man, met het spelen in grote en kleine ruimtes. Iedereen kan dat hier.' Ondertussen is hij een van de geroutineerde spelers geworden in de nog jonge selectie van Adriaanse. Daar hoort niet vanzelfsprekend bij dat hij de soms dartele talenten in de selectie op hun verantwoordelijkheden wijst. Daarvoor is het nog te vroeg. 'Ik ben er heel lang uit geweest en dan is het logisch dat ik zelf eerst in topvorm probeer te komen. Dan ben je toch meer met jezelf bezig. In het veld let ik natuurlijk wel op wat er om me heen gebeurt met de andere spelers. Ik moet wel praten en de scherpte erin houden, maar dat is iets wat automatisch gaat. Maar in de eerste plaats moet ik zorgen dat ik zelf op de trainingen scherp blijf. Ik zit nu op tachtig procent en kan nog groeien. Twee jaar heb ik op een laag pitje gezeten. Ik merk dat ik steeds meer kan. Per wedstrijd groei ik.' Dankbaar Bijna alle wedstrijden ziet Eddie vanaf de tribune dat Ferdi langzamerhand weer echt fit wordt. De verdediger krijgt de vorm die hij had toen hij twee keer werd opgeroepen voor Oranje. Maar met wat voor gevoelens kijkt Eddie naar de succesvolle loopbaan van zijn jongere broertje? Ferdi: 'Ik denk niet dat het mijn broer steekt als hij mij ziet voetballen op het hoogste niveau. Hij vindt het heel erg mooi. Ik probeer hem er zoveel mogelijk bij te betrekken. Ik denk dat ik hem eigenlijk heel dankbaar moet zijn. We bellen elkaar weieens na de wedstrijd. Hij zegt dan dat ik bepaalde dingen anders had moeten doen. Ik weet dat hij er kijk op heeft. Maar we maken ook geintjes. Als ik een keer gedold ben, of zo. Er zijn mensen van wie je dat altijd kunt hebben. Eddie is voor mij zo iemand.' 32 AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 32