eigen manier om zich op te laden en scherp te worden. Ik ga het veld op en ik sta er.' De ontwikkeling van Ferdi Vierklau als speler van FC Utrecht bleef ook in de vaderlandse competitie niet onopgemerkt. Flet ambitieuze Vitesse van Karei Aalbers toonde interesse en de Bilthovenaar speelde één seizoen in Arnhem. Vervolgens was er al snel internationale belangstelling. De Spaanse scout van CD Tenerife kwam in het seizoen 1996-1997 ogen tekort. De club van het Spaanse eiland wilde aanvaller Roy Makaay en verdediger Ferdi Vierklau inlijven. Na de laatste competitiewedstrijd in de Amsterdam Arena, tegen Ajax dat afscheid nam van directeur betaald Voetbal Louis van Gaal, vertrokken beide spelers naar het zuiden voor een zonnige toekomst. Ook in Spanje leerde de verdediger bepaalde kneepjes van het vak: 'In Spanje, bij Tenerife, heb ik het meest geleerd in de wedstrijden. Niet op de trainingen. Die lagen op een heel ander niveau, onder meer omdat het heel warm was. Dat was heel even werken, rusten, praten en dan weer werken. In de wedstrijden voetbalde ik tegen grote clubs met grote spelers. Daar werd ik beter en sterker van. Waar je in Spanje als verdediger vooral op moet letten is het vallen van de aanvallers. Er is daar veel meer theater in vergelijking met Nederland. Hier proberen spitsen het soms wel, maar dat wordt meteen bestraft. Daar niet.' De rem erop Ajax was in de wintermaanden van 1999 naarstig op zoek naar een ervaren kracht in de toen kwetsbare defensie. Het werd in en rond de Arena bekend dat Ferdi Vierklau ontevreden was bij zijn Spaanse werkgever en daar liefst zo snel mogelijk weg wilde. Jan Wouters zag wel wat in de inmiddels ervaren Bithovenaar en het contact werd gelegd. Begin maart was het zover: trots toonde Ferdi het Ajax-shirt met het rugnummer 4 aan de pers. Er was een einde gekomen aan de onprettige situatie die gekenmerkt werd door blessureleed en zakelijke rompslomp. Zo leek het in ieder geval. Vierklau: 'Ik kwam van Tenerife, had drie maanden niet gespeeld en wilde zo snel mogelijk weer op het veld staan. JEr zijn momenten dat ik beter naar mijn lichaam moet luisteren. Soms is de wil sterker dan wat ik fysiek eigenlijk aankan' Naast een blessure waren er daar problemen met de betalingen. De situatie werd steeds slechter. Ik probeerde mezelf in het krachthonk bezig te houden, maar dat schoot niet echt op. Eenmaal hier ging ik weer keihard trainen en dat viel behoorlijk tegen. Mijn conditie was een stuk minder geworden en ik begon al meteen met het spelen van wedstrijden. Ik wilde mezelf bewijzen, waarmaken dat ik het kon. Daardoor heb ik een hele tijd tegen mezelf lopen voetballen. Ik had beter een maandje langer door kunnen trainen en dan pas een wedstrijdje gaan spelen. Ik liep mezelf kapot. Ik wilde gewoon te graag. Dan komen er verrekkinkjes, spierscheurtjes. Op een gegeven moment AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 28