Iemand die van Picasso houdt, kan toch ook van Monet houden? Van Rome naar Amsterdam VI HtUN MEPIA 'Weet je, ik heb even nagedacht, maar ik heb eindelijk mijn absolute Ajax- hoogtepunt gevonden. Wil je dat nog horen? Jawel. 'Dat was die keer dat ik mee mocht doen met Lucky Ajax. Voor het eerst het rood witte shirt aan. Prachtige voorzetten gehad van Simon Tahamata. Eentje nam ik direct op m'n slof. vloog die bal keihard het doel in. ben ik nog steeds heel trots op.' Frank Kales in Sportweek van 22 augustus "Beenhakker heeft lang bij Ajax gewerkt. Het is geen schande dat hij het ooit als zijn droom zag hoofdtrainer van Feyenoord te worden. Maar dat betekent niet dat hij geen band kan hebben met Ajax. Iemand die van Picasso houdt, kan toch ook van Monet houden?" David Endt in Het Parool van 25 augustus Shota Arveladze lijkt de enige die niet tevreden is met de Uefa- Cuploting tegen AA Gent. De voorkeur van Arveladze ging uit naar het Turkse Antalyaspor. Dat is niet zo vreemd, Arveladze heeft een buitenhuis in Antalya, samenstelling Michel Sleutelberg een populaire toeristenplaats aan de zuidkust. Rim Vóórhaar in Het Parool van 26 augustus "Rekken en strekken aan de hekken en ondertussen lekker kwekken, noem ik het altijd." Co Adriaanse in Het Parool van 26 augustus "Op een gegeven moment vroeg ik een fysiotherapeut die stage liep hoe het nu zit. Hij dook en de vakliteratuur en er bleef twijfel. Ook bij mij. Engelse voetballers kwamen in die tijd nog rechtstreeks uit een warm bad. Geen warming-up, laat staan rekken en strekken. Gewoon kunstgebit uit en spelen maar." Co Adriaanse in Het Parool van 26 augustus "Maar nu is alles weer normaal." "Ja... Ajax heeft weer verloren, de scholen zijn begonnen. Als je nu naar de stomerij gaat, is-ie open en niet tot 28 augustus met vakantie. De groenteman is er weer, de slager. Iedereen kankert weer gewoon. Daar geniet ik van." Theodor Holman in Het Parool van 29 augustus Ik ben net terug uit Italië. De overgang valt nog wat zwaar. Van erg warm naar fris, van lekker eten en drinken naar hard werken, van Rome naar Amsterdam. Wat is het toch goed toeven in Italië! Ik kom er vrijwel ieder jaar, het is een beetje mijn tweede land geworden. Mijn schoonfamilie woont er, vandaar. Ditmaal heb ik mij er overigens extra voorzichtig gedragen. Ik wist immers niet goed hoe de mensen in mijn omgeving aldaar zouden reageren op alle ontstane commotie na het incident met de journalisten van de RAI, tijdens Euro 2000. Ik vind dat Nederland zich erg onhandig opstelde door het incident af te doen als 'het komt allemaal door het temperament van de Italianen.' Een belangrijke functionaris in Rotterdam zei zelfs voor de camera dat het nooit zover zou zijn gekomen als Italië de wedstrijd tegen Frankrijk had gewonnen. Toen ik die opmerking hoorde, kreeg ik het even heel warm. Ik schaamde mij heel diep. Maar goed, omdat ik er toch was, bood ik waar het maar kon excuses aan. Iemand moet het toch doen? Kok wilde het niet, dus dan doe ik het maar, dacht ik stoer. Gelukkig vatten mijn Italiaanse vrienden het sportief op. 'Ach, het is alweer zo lang geleden. Bovendien begint straks de competitie weer. En de kwalificatiewedstrijden voor het WK komen er aan. Er zijn nu andere zaken belangrijk, we zijn het al lang weer vergeten. Geen zorgen.' Toch zag ik aan de gezichtsuitdrukkingen en de wat vertwijfelde mondbewegingen dat men het zeker nog niet is vergeten in Italië. Het was meer uit beleefdheid naar mij toe dan dat ze het echt meenden. In dit Italië, met al die zo fanatieke sportliefhebbers, vergeet ik vaak de Nederlandse competitie. Ik ben tijdelijk Italiaan. Koop af en toe de Corriere dello Sport en lees de voorbeschouwingen op de Italiaanse competitie. De Corriere richt zich meer op AS Roma en Lazio, terwijl de roze krant La Gazzetta dello Sport zich meer richt op de noordelijke clubs in Italië. Fabio, de neef van mijn vrouw, spelt de sportkranten. Hij weet alles van het AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 175