'Het was een drama om in te moeten vallen' KATERN Ron Willems Eén van de meest recente supersubs uit de Ajax-historie is Ron Willems. Hij werkte tussen 1988 en 1992 als bankemployé in de Meer en redde in die periode Ajax menigmaal van puntverlies. In 1990 zorgde hij er bijna in zijn eentje voor dat het landskampioenschap niet op het nippertje aan Ajax voorbij zou gaan. Begin 1993 had Willems genoeg van zijn rol en vertrok naar Grasshoppers. Ik vroeg hem enkele maanden later naar zijn ervaringen als wisselspeler bij Ajax. Willems was meer dan een wisselspeler. De Zwollenaar kreeg talloze etiketten op het kopsterke voorhoofd geplakt. Willems: 'Pinchhitter, stormram, supersub, breekijzer, weet ik het allemaal. Dat vond ik helemaal niet leuk. Ik voelde me een reservespeler die in de basis wilde staan. Velen dachten dat het wel goed zou gaan als ik erin kwam. Maar dat is natuurlijk niet altijd zo. Hoewel ik wel wat belangrijke goals heb gemaak, onder andere in 1990 in die kampioenswedstrijd tegen Roda JC. Het punt was dat Ajax vaak goed draaide zonder mij, dus wat heb je dan te zeggen? Onder Beenhakker kwam ik echter nog wel geregeld aan het spelen toe. Onder Van Gaal was ik zelfs geen breekijzer of pinchhitter meer; ik deed alleen de deur op slot!' Vijftiende man 'Het was een drama om in te moeten vallen. Je had geen ritme, zat niet lekker in de wedstrijd. De eerste tien minuten ging alles langs je heen. Je dacht: waar ben ik nu in terechtgekomen? En om als oudere speler op de bank te gaan zitten: dat was helemaal niks. Ik was dan ook blij toen ik 124 iH H f lÉÉlli lAGAZI

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 124