föfcM6C li hij er genoeg - 273 - om nu, bijna zeventig jaar later, nog altijd Ajax-topscorer aller tijden te zijn. In het museum is het bordje te zien dat aan Van Reenen zou worden uitgereikt op zijn veertigjarige jubileum als Ajacied. Hij heeft het bordje nimmer ontvangen, omdat hij in juni 1969 onverwacht overleed. Overbruggingsperiode Ook in 1934 werd Ajax landskampioen en dus is ook deze kampioensmedaille nog altijd te zien, maar daarna was het voor de fans even wachten. Drie jaar duurde dit intermezzo maar liefst, want 'pas' in 1937 eindigde men weer bovenaan. In de jaren daartussen werd men wel telkens afdelingskampioen, maar voor de inmiddels verwende Ajax-aanhang telde dit eigenlijk niet. In die jaren begon trouwens het enthousiasme voor het verenigingsleven te stagneren en kreeg Ajax ook last van dalende bezoekersaantallen. Foto: Roos Blom Volgens de redacteur van 'Het Clubnieuws' waren daarvoor twee oorzaken. De eerste was verveling, want Ajax won immers toch altijd. De tweede oorzaak lag in het nieuwe stadion. De Meer was in december 1934 geopend en het publiek kon maar moeilijk wennen aan deze nieuwe, ruime behuizing: 'voor voetbal in gewoon competitieverband is ons terrein boven de maat'. Een aardige opsteker voor de 'Van- het-Hekken' onder ons, die maar blijven snotteren over die goede, oude sfeer van de Meer! De laatste grote triomf van 'De Gouden Eeuw' kwam in 1939. Daarna werd het lange tijd stil, want pas in 1947 zou Ajax opnieuw de landstitel winnen. Dat kwam voor een deel door de oorlogsjaren, maar vooral doordat de meeste spelers inmiddels een jaartje ouder waren geworden en de jonge garde nog even op zich liet wachten. Ook hiervoor geldt dus: niets nieuws onder de zon. Het Ajax Museum is dagelijks geopend van 10.00 tot 18.00 uur, behalve op de dagen waarop Ajax een thuiswedstrijd speelt. Een bezoek aan het museum maakt onderdeel uit van de World of Ajax Tour. U krijgt eerst iets te drinken aangeboden en ziet daarna een korte film. Dan volgt een rondleiding door de ArenA en een bezoek aan het museum. Voor kinderen zijn er speciale kinderrondleidingen, met spelletjes en een cadeautje. De prijs van de World of Ajax Tour bedraagt f 19,50 p.p. Kinderen t/m 12 jaar en 65+-pashouders betalen f17, - p.p. Voor grote groepen gelden speciale tarieven. Voor inlichtingen en reserveringen: 020-3111333. AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000 111

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 111