wedstrijd. In de eerste helft kwam Ajax op voorsprong door een vrije trap dwars door de muur van Johnny Heitinga. Maar in de tweede helft, nadat Feyenoord veel kansen had gekregen, kwam de gelijkmaker via Donna Nkunku. De spanning liep daardoor alleen maar meer en meer op. Pas acht minuten voor tijd viel de Eindstand 1. Sao Paulo 2. Ajax 3. Arsenal 4. Feyenoord 5. Juventus 6. Bayern München 7. PSV 8. Barcelona 18. Sao Paulo viert feest na het winnen van de finale in de Arena. beslissing. Via een prachtige vrije trap krulde Van der Vaart de bal in het doel. De finale in de Arena was bereikt. De andere finalist werd Sao Paulo, dat van Arsenal won. De finale werd gespeeld tijdens de ■flMB open dag van Ajax. Veel mensen die gekomen waren om de presentatie van het eerste te zien, bleven in het stadion om de verrichtingen van de jonge godenzonen gade te slaan. De Al had het moeilijk en verloor in de slotfase met 2-0. Toch heeft Danny Blind vrede met dit eindresultaat. 'De teleurstelling voor de jongens was heel erg groot. Als je in de Arena in de finale staat van je eigen toernooi wil je hem winnen ook. Zo moeten zij ook denken. Waar ik als coach meer aan denk is de manier waarop wij gespeeld hebben en daar was ik tevreden over. Tot aan de 1-0 hebben we geen kans weggegeven en het spel gedomineerd, al was het zonder zelf veel kansen te creëren. Dat was ook hun verdienste. Ze staan niet voor niets in de finale. Dan zie je in het laatste kwartier dat de tol wordt geëist van een zwaar toernooi. Sao Paulo camoufleerde dat beter en heeft bovendien een heel andere speelstijl. Wij spelen veel meer open en achterin één op één. We konden geen initiatief meer nemen omdat we te vermoeid waren. Dat vind ik geen probleem in een voorbereiding die vrij kort is geweest. Voor ons was het een prachtig toernooi met mooi voetbal.' Naar de finale Door de winst op Arsenal en PSV werd Ajax eerste in de poule en door de tweede plaats van Arsenal bereikte ook deze ploeg de halve finale. In de andere groep werd Sao Paulo winnaar met Feyenoord als tweede. In de kruisfinales werd Ajax dus aan Feyenoord gekoppeld, de kampioen van vorig seizoen. Zeker tweeëneenhalfduizend toeschouwers waren getuige van deze vooral spannende maken. En of jij die zelf maakt of samen met je zaakwaarnemer, ouders of vrienden dat maakt niet uit. Ik vind het alleen zonde als je de verkeerde keuzes maakt. Daar kan ik nu in het geval van De Windt niet over oordelen. Misschien staat hij binnenkort in het eerste van Juventus en is het een fantastische keuze geweest of we horen misschien nooit meer wat van hem. Achteraf is het altijd gemakkelijk praten. In zijn algemeenheid kan ik zeggen dat ik het jammer vind als spelers overhaast een keuze maken. Ik heb er respect voor als spelers van wie wij zeggen dat ze nooit in Ajax 1 kunnen komen, naar een andere club gaan. Wel vind ik het jammer als door de verleiding van het geld een verkeerde beslissing wordt genomen waardoor die spelers niet hun plafond bereiken.' 17. Uit handen van Aron Winter krijgt Kwame Quansah de tweede prijs overhandigd. 104 AJAX MAGAZINE OKTOBER 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 104