8. Ook Sjaak Swart was natuurlijk het hele weekeinde op de Toekomst. Met liefde zette hij zijn handtekening op het shirt van een jonge Ajax-fan. 9. Uit het verre Brazilië had Sao Paulo toch enkele fans meegenomen. lO.Sergio de Windt, vorig seizoen nog bij de A2 van Ajax, speelt inmiddels bij het Juventus van Zinedine Zidane en Edgar Davids. Zijn ploeg won met 2-0 van het al geplaatste Ajax. 11. Uitzinnige vreugde na de overwinning op Feyenoord in de halve finale. In de finale wacht Sao Paulo. 12. Rafael van der Vaart geeft aanwijzingen. Ajax bereikte de finale door een 2-1 overwinning op Feyenoord. Van der Vaart maakte acht minuten voor tijd de winnende goal uit een vrije trap. 13. Johnny Heitinga scoorde tegen PSV twee keer uit een penalty en tegen Feyenoord een keer uit een vrije trap. 14. Danny Blind geeft aanwijzingen tijdens de finale tegen Sao Paulo. doelpunten waaronder een hakje van Rafael van der Vaart werd PSV met 7-3 verpletterd. 'In de eerste helft tegen PSV speelden we helemaal niet zo goed,' zegt Blind. 'Pas toen direct in de tweede helft werd gescoord, kregen de jongens vleugels. Binnen zeven a acht minuten was het 5-2 en dan is het beslist. Dat voetbalt een stuk gemakkelijker. Het zijn wel momentopnames, maar als je zo'n prestatie levert, kun je dat niet afdoen als uitschieter. Nu gaat het erom dit veel frequenter 'ajax MAGAZINE OKTOBER 2000 15. In de rust van de wedstrijd tegen Sao Paulo luistert Serginho Greene naar de tactische aanwijzingen van Danny Blind. 16. Wesley Sneijder kan niet geloven dat Ajax in de slotfase de finale verloor van Sao Paulo. neer te zetten. Waar ik naar streef is dat je de dingen die je bespreekt en waar je op traint ook terugziet op het veld.' Na de eclatante overwinning op PSV volgde de groepswedstrijd tegen Juventus, dat met 2-1 van PSV had verloren en met 3-0 tegen Arsenal ten onder was gegaan. Maar dat betekende niet automatisch dat Ajax een eenvoudig duel te wachten stond. In een stroeve wedstrijd wist de Al, terwijl bondscoach Louis van Gaal en de coach van Jong Oranje Mark Wotte toekeken, niet te scoren Voor het eerst leed de Al een nederlaag (2-0). Maar voor Blind was dat geen reden tot ongerustheid. Hij vond het verlies van de jeugd van de Oude Dame niet belangrijk. 'We waren geplaatst. Daar

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 102