PHILIPS I PlayStation |<g>HYUnDfli mm Had Edje maar niet zo goed moeten spelen. Joegoslavië op zondag 25 juni. Het droomscenario dreigt zowaar bewaarheid te worden. Nederland - Italië komt eraan! Ik bel Ajax' teammanager David Endt, Italië-adept en -kenner als geen ander, die mij met hand- en spandiensten bij zal staan. Italië traint even op de vermoeide grasmat. Meer dan over het gras verbazen de Italianen zich over de pracht en praal van het stadion. Ze lijken klaar voor hun meesterwerk en ogen scherp in hun quasi- nonchalante maar o zo uitgekiende tenues en trainingskleding. De wedstrijd een dag later, op donderdag 29 juni, beleef ik in een roes. Iedereen beseft dat dit onze finale is. Vanaf de perstribune verlies ik mijn objectiviteit. Mijn voetbalhart spreekt en even denk ik in een slechte film te zitten wanneer ook de tweede penalty wordt gemist. Tussendoor zijn er telefoontjes van Dani uit Portugal en Nikos vanaf Kreta, die even wat sfeer willen proeven in het stadion dat ook en beetje van hun is. Volgens afspraak met Göran daal ik tijdens de tweede helft af richting veld, om daar de fotografen en cameramensen in de gaten te houden. Voor mijn ogen voltrekt zich een bizar schouwspel met een sluw maar misschien ook wel laf Italië, dat weinig doet en gokt op een verlenging en misschien wel meer. Ik zie David staan en zeg hem dat ik niet kan begrijpen waarom Ajax' marketingmanager Charles Doyer (links) schiet te hulp als tolk bij de persconferentie van de Franse bondscoach Roger Lemerre. 94 AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000 juist hij, man van de romantiek en de liefhebber van echt voetbal, zo van Italiaans voetbal houdt. We zien de verlenging, de kramp bij de Azurri en de bizarre penaltyreeks. Zij aan zij met David, met een oog gericht op de Oranje-bank, voelen we, weten we, zien we dat het misgaat. Ik zit totaal stuk na afloop van de wedstrijd en kan me moeilijk concentreren op wat nog komen gaat. David praat op me in: 'Je moet door, je moet aan de slag, denk aan je taak.' Met een betraande Frank Rijkaard naast me slaan we ons door de persconferentie. Als tot overmaat van ramp de koptelefoons met simultaan- vertaling niet blijkt te werken, wordt David hals over kop uit de gang getrokken om te helpen bij het vertalen. Oranje-perschef Rob de Leede maakt zich terecht kwaad over de talloze telefoons die blijven rinkelen. Rijkaard is kalm en beantwoordt de vragen zonder enige hapering. Als ik door een lege gracht loop, zie ik dat de ArenA alweer wordt verbouwd voor het volgende evenement. De doelen zijn al weg, de ArenA toont zich van zijn meest multifunctionele zijde. Op de middenstip drinken we met het team van Klaas en de mensen van de UEFA een glas champagne. Het is het einde van een prachtig toernooi, hoe groot de kater ook is. Over een week begint Ajax weer. UIFILM

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 94