handen gedrukt. De Ajax-captain wil graag op de hoogte gehouden worden van het wel en wee van zijn cluppie. Het weerzien met Aron is, net als met de andere Oranje- mannnen, bijzonder. Zoveel oud- Ajacieden, het vervult me van trots. Bevoorrechte positie Maandag 12 juni is een dag van evalueren. Ook Klaas is blij met de prestatie, zowel van Oranje als van zijn eigen team. Hij raadt ons aan om de nodige rust te pakken. Het volgende duel is pas over zes dagen, wanneer Spanje en Slovenië de ArenA bezoeken. Eerst ben ik vrijdag 16 juni getuige van Nederland - Denemarken in de Kuip. Het is vreemd om vanaf de tribune een wedstrijd te bekijken. Zo vaak komt dat niet voor en ik besef eens te meer in wat voor een bevoorrechte positie ik zit. Euro 2000 is inderdaad het voetbalfeest waar iedereen zich zo op verheugd heeft. Oranje wint afgetekend van de Denen, de enige Ajacied op het veld druipt opnieuw teleurgesteld af. Op zaterdag 17 juni is het 's middags een drukte van belang in de Ajax-wasserij bij de kleedkamers. Het televisietoestel daar werkt als een magneet op de spelers van Spanje, die de verrichtingen van buurland Portugal tegen Roemenië angstvallig in de gaten houden. Op elkaar gepropt in de kleine ruimte kijken mannen als Raul, Abelardo, Mendieta en Alfonso naar de tv. Op de training van de Slovenen is het genieten van Zahovic en van zijn supporters, die nu al een hels kabaal maken. Dat belooft wat voor morgen. Portugal wint op het laatste nippertje van Roemenië, met een uitstekende Cristian Chivu in de gelederen. Overdag is er nog even contact met Chivu, die voorlopig in een plezierige roes leeft. Dit in tegenstelling tot zijn maatje en Ajax-collega Bogdan Lobont, die nog geen minuut speeltijd heeft gekregen, ondanks de strapatsen van Stelea. Na de training van de Spanjaarden is de persconferentie van coach Camacho een gebeurtenis op zich. El Mister kon beter voetballen dan praten, hoewel oneliners als 'Aan elf Camacho's in je team heb je helemaal niets' het goed doen. De Spaanse pers slurpt elk woord gretig op, vanaf de zijkant kijk ik het geheel glimlachend aan. Het Spaanse journaille blinkt op zondag 18 juni weer eens uit in het (te) laat indienen van plaatsverzoeken en dus is het een plezierige chaos overal rond en in het mediacentrum. Barbara van Waardhuizen, verantwoordelijk voor de gang van zaken in de bloedhete tent, weert zich kranig met haar vrijwilligers. Grote bladen als Marca en El Mundo Deportivo sturen zonder met de ogen te knipperen twaalf verslaggevers. De kranten moeten immers vol de volgende dag! De heren media zien een alleraardigste wedstrijd met een stug Slovenië, dat het de Spanjaarden knap lastig maakt. Ik geniet met volle teugen van de acties van Zahovic en zijn onderdanen en juich zelfs hardop op de perstribune wanneer het enfant terrible de gelijkmaker produceert. Het stadion ontploft bijna, de Sloveense fans zijn aandoenlijk in hun aanmoedigingen. Het is mooi om ze te zien genieten van het optreden van hun helden, die uiteindelijk met 2-1 verliezen van een zwak Spanje. AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 91