4 PlayStation Itf HYunuHi tussen Nederland en Tsjechië centraal, 's Avonds trainen beide ploegen op mat nummer 19 in de ArenA. Vooral Göran hoopt dat alles vlotjes verloopt, zodat hij zich na afloop direct naar zijn hotel kan spoeden om daar de eerste balomwentelingen van zijn Zweedse elftal mee te maken. Voorafgaand aan de trainingen is het een drukte van belang in het mediacentrum, de tijdelijke verblijfplaats voor de journalisten en fotografen op parkeerplaats PO. Het ontbreken van airconditioning maakt de temperatuur in de tent ondraaglijk. De vrijwilligers houden echter stand en slaan zich door hun eerste echt drukke avond. Terwijl de spelers zich in het zweet werken op het veld, verrichten de mannen van KPN Telecom heldendaden op de perstribune, die voor het toernooi fiks is uitgebreid. Bij de halve finale worden er zo'n 900 journalisten van de schrijvende pers verwacht, waarvan het gros een telefoon lijntje en een computeraansluiting wenst. Nederland - Tsjechië Zondag 11 juni is de eerste echte toernooidag in de ArenA. Om 08:15 uur worden Klaas Nuninga, zijn rechterhand Hidde, twee UEFA-gedelegeerden, Göran en ik verwacht in de portocabin van Lennart, waar het draaiboek van de wordt doorgenomen. Als de horloges tot op de seconde worden gelijkgezet, waan ik me even in een James Bond-film. In vol ornaat woont vervolgens bijna de gehele Nuninga-brigade de officiële UEFA-meeting bij op de Koninklijke Loge in de ArenA. Er worden vriendelijke woorden gewisseld en de briefing van scheidsrechter Colina is amusant en al even vriendelijk. Het zangerige Engels van de, naar later zou blijken, Nederland zo goedgezinde arbiter staat in schril contrast met de barse stem van de veiligheidscoördinator van de Tsjechen, die het hele circus met de UEFA maar overdreven vindt. Hans Jorritsma, teammanager van Oranje, krijgt te horen dat de sokken van Van der Sar niet wit mogen zijn omdat de kousen van de Tsjechen dat ook zijn. Verder ben ik overdag druk met de routing voor de fotografen en de schrijvende pers naar het veld, de telefoonlijnen op de perstribune en de verdeling van de taken rondom het duel. Ik krijg van Göran de schone taak toegewezen om de pers op de perstribune te begeleiden en om na afloop de persconferentie te leiden. Göran houdt het algehele overzicht, twee andere aanwezige UEFA-persmannen begeleiden de fotografen en de mixed zone in de gracht, waar na afloop de spelers de pers te woord staan. Met een half oog volg ik tijdens de tv-briefing met de aanwezige voetbalcommentatoren en producers de wedstrijd Denemarken - Frankrijk. Jesper Gronkjaer heeft het zwaar tegen Thuram. Het is symbolisch voor de gehele wedstrijd. Onze eigen wedstrijd is niet goed maar wel spannend en na de al dan niet terechte afloop is de persconferentie een interessante, met een zwaar teleurgestelde Pavel Nedved als Man of the match aan mijn zijde. Het vergt veel van zijn zelfbeheersing om Colina niet de wind van voren te geven. De persconferentie, met Rijkaard voorafgegaan door Chovanec, verloopt prima. In de mixed zone, waar de fris gedouchte spelers de media te woord staan, krijg ik van Aron Winter zijn e-mailadres in mijn AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 89