Droomscenario en Ajaxr persvoorlichter Erik van Leeuwen verwisselde tijdens het Europees Kampioenschap zijn Ajax-kostuum tijdelijk voor een Euro 2000-outfit om de organisatie in Amsterdam tijdens en rond de wedstrijden bij te staan als Local Press Officer. Voor Ajax Magazine hield Van Leeuwen tijdens het toernooi een dagboek bij. door Erik van Leeuwen Vijf wedstrijden maar liefst heeft de Amsterdam ArenA toebedeeld gekregen van de organisatie van Euro 2000, waaronder in ieder geval twee duels van het Nederlands elftal. Oranje kent zowel in de selectie als de technische staf een hoog Ajax-gehalte. Ook bij de lokale organisatie van Euro 2000 lopen heel wat Ajacieden rond. Piet Bon, in het dagelijks leven huisarts maar bovenal clubarts van Ajax, is tijdens het toernooi aangesteld als Local Medical Doctor, om rond de wedstrijden de artsen van de teams met raad en eventueel daad bij te staan. Met Klaas Nuninga als opperhoofd van Euro 2000 in Amsterdam is het niet geheel toevallig dat zoveel Ajacieden bij de wedstrijden in de ArenA betrokken zijn. Tegelijk is het voor de zware UEFA-delegaties alleen maar gemakkelijk om te werken met mensen die het stadion goed kennen. In de aanloop naar het EK, de week van 5 tot en met 9 juni, zijn de dagen gevuld met bezoekjes van tv-ploegen aan het stadion. Het is prettig om na een seizoen vol negatieve verhalen rond Ajax weer eens te werken met ploegen die onder de indruk zijn van alles in en rond de ArenA. Zelfs EMR0 2000 over mat nummer 18 wordt lovend gesproken. Veel pers spreekt over The Ajax Arena, iets wat ik in sommige gevallen maar zo laat, misschien niet geheel tot tevredenheid van Jan Gaasterland. Deze week arriveren de heren van de UEFA, die tijdens het toernooi samen met de ploeg van Klaas de touwtjes strak in handen hebben. De hoogste baas van de UEFA in Amsterdam, de Fin Lennart Wangel, benadrukt op de Venue Kick Ojf Meeting in het stadion dat er geen sprake is van een strikte hiërarchie en dat er boven alles goed samengewerkt dient te worden. Puntjes op de i Donderdag 8 juni reis ik met Göran Havik, de media-verantwoordelijke van de UEFA, naar Brussel voor een laatste bijeenkomst met de diverse Local Press Officers voordat het toernooi daadwerkelijk begint. We arriveren tegelijkertijd met de scheidsrechters in het hotel. Colina, Jol en de andere men in black worden gevolgd door een bekende. Ik schiet in de lach als ik Frank van Deursen, fysiotherapeut van de Ajax-jeugd, herken, keurig gekleed in UEFA-shirt en korte broek. Frank is tijdelijk in dienst bij de organisatie als fysiotherapeut van de scheidsrechters tijdens het toernooi. Tijdens de meeting in Brussel worden de laatste puntjes op de i gezet. De vergaderingen en workshops zijn intensief doch interessant. Iedereen is echt toe aan voetbal. PSV-collega Pedro Salazar kan het niet nalaten om als de term 'Champions League' valt meesmuilend naar mij te kijken. Pedro, stiekem ook een beetje Ajacied, geniet terecht van zijn kampioenschap en bereidt zich nu voor op zijn taak als Local Press Officer bij de drie duels in Eindhoven. Heldendaden op de perstribune Op zaterdag 10 juni gaat het toernooi eindelijk van start. Het is voor veel fans de dag van België - Zweden, maar in Amsterdam staat de wedstrijd van morgen AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 88