'We moesten over de afsluitdijk rennen' Het had weinig gescheeld of Jan Draaijer jjfvas niet meéltlrelkom bij Ajax. 'Secretaris Jan Elzenga vertelde me dat ik net op tijd was. Ajax nam namelijk geen spelers van 23 meer aan. Ik had dus geluk, al moest ik wel nog een proefwedstrijd spelen. Ik was een van weinigen uit een groep van 53 man die werden aangenomen.' Draaijer was op dat moment al geen onbekende meer bij Ajax. 'Een paar jaar EENPA3SVLIE4EN door Marcelle van Hoof daarvoor had Jack Reynolds me al gevraagd om naar Ajax te komen. Hij had me zien spelen in een wedstrijd tussen de Foto: Yvonne Witte Bij De Spartaan stond hij zelfs een keer met een dronken medespeler op het veld. Bij Ajax heerste orde en discipline. Jan Draaijer kon met beide situaties overweg. De Amsterdammer hield van gezelligheid, maar was ook een begenadigd voetballer. En zo maakte hij op zijn 22ste de overstap van De Spartaan naar Ajax, waar hij één officiële wedstrijd in het eerste zou voetballen. tweede elftallen van De Spartaan en Ajax. Het frappante was dat hij me zo'n goede linkspoot vond. Dat was eigenlijk niet waar, want ik was van oorsprong rechtsbenig. Ik had echter als twaalfjarige in een periode van zes weken op de training alleen maar met links getrapt. Mijn rechterbeen raakte al die tijd geen bal aan. En zo was op een gegeven moment mijn linkerbeen even sterk als mijn rechter. Tweebenigheid is natuurlijk een enorme pre in het voetbal, maar in mijn geval had het ook een een groot nadeel: ik moest geregeld linksbuiten spelen, en dat was een plek die ik niet echt ambieerde. Je was te zeer vastgeplakt aan de zijlijn, terwijl ik liever een vrijere rol had gehad. 'Dat ik in eerste instantie toch bij De Spartaan bleef, had te maken met mijn mentaliteit. Ik voetbalde heel erg graag, wilde altijd graag winnen, maar was geen killer. Ik hoefde niet per se hogerop. Ik had het bij De Spartaan erg naar mijn zin. Het was een echte volksclub, gelegen aan de Spaarndammerdijk, waar DWS ook speelde. Het was er erg gezellig. Ik heb zelfs een keer meegemaakt dat een medespeler dronken op het veld verscheen. Hij vroeg me om een beetje in zijn buurt te blijven, want hij zag geregeld twee ballen tegelijk.' Draaijer kon uiteindelijk de verleiding niet weerstaan en meldde zich toch aan bij Ajax. 'Ik was een technisch goed onderlegde speler en Ajax was in die tijd ook al een club die technisch voetbal 80 AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 80