ÜHdJDÉJ rj £J J J - daarom zakte ik door mijn knieën om naar de hoek te springen. Maar opeens liet hij zo'n slap rollertje los. Daar was ik niet op berekend en ik liet de bal tussen mijn benen doorglippen.' Na deze plotselinge gelijkmaker kantelde de wedstrijd, die in de tweede helft ontaardde in een keiharde schoppartij. In de 60ste minuut trapte Johnny Rep naar zijn tegenstander René de Sayere. Deze haalde vervolgens ook uit, waarna beiden door de West-Duitse scheidsrechter Hans-Joachim Weyland uit het veld werden gestuurd. Een minuut later gaf de warrig fluitende Weyland de thuisclub een dubieuze straf-schop, die door Klaus Riedl, Antwerps andere Oostenrijkse spits, benut werd. Ajax wankelde; nog een Antwerps doelpunt zou uitschakeling betekenen. Drie minuten voor tijd voltrok Riedl het vonnis: 3-1, zo leek het. Maar Weyland kwam Ajax te hulp en keurde het glas- AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000 Foto: Spaarnestad Fotoarchief/ANP De BRT wilde niet op deze eis ingaan, waarna er zelfs geen samenvatting werd uitgezonden. Bij Ajax maakte Barry Hulshoff na tien maanden blessureleed zijn rentree in de Europa Cup. Piet Schrijvers had last van zijn elleboog, maar speelde toch. Bij Antwerp, dat getraind werd door de latere Belgische bondscoach Guy Thijs, zat Louis van Gaal op de reservebank. In tegenstelling tot de wedstrijd in Amster dam begon Ajax goed. In het eerste half uur liet Ajax Antwerp alle hoeken van zijn stadion zien. Na elf minuten kopte Ruud Geels na een hoekschop van Gerrie Mühren Ajax naar 0-1. Er leek geen vuiltje aan de Bosuillucht. Tot de 39ste minuut. Een slap schuivertje van de Oostenrijker Karl Kodat liet Piet Schrijvers door zijn benen glippen. Een ongelooflijke blunder, vond ook de Beer van de Meer na afloop. 'Ik rekende erop dat Kodat keihard zou inschieten, Louis van Gaal in actie als speler van Antwerp. zuivere doelpunt wegens buitenspel af. Het bleef bij 2-1 en Ajax ging via de regel dat bij een gelijke stand over twee wedstrijden het uit gescoorde doelpunt dubbel telt, naar de derde ronde. Die regel was voor Ajax dat seizoen erg bepalend: in de eerste ronde had hij Ajax tegen Stoke City ook al verder geholpen, terwijl hij zich in de derde ronde tégen Ajax keerde (Juventus ging verder). Het publiek in het Bosuilstadion besefte op 13 november na afloop dat hun Antwerp door de scheidsrechter een unieke kans was ontnomen om het 'grote' Ajax uit te schakelen. 'Dief, dief,' schreeuwde men terecht, al had men de eigen ploeg ook wel iets kunnen verwijten. Die had in de eerste helft te veel respect getoond voor Ajax, dat niet meer de ploeg van weleer was. Al overleefde Ajax wel de 'Hel van Deurne', en dat is iets wat niet ieder Nederlands elftal kan zeggen.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 74