Glr r L) ZJ J - J de tweede divisie, in een stadion met een capaciteit van 13.000 toeschouwers. Na het behaalde kampioenschap treedt de club dit seizoen weer op het hoogste niveau aan. Twee minuten Het verleden is nog bij lange na nog niet vergeten. Menig ouder clublid herinnert zich de heroïsche Europa-Cupwedstrijden die Royal Antwerp FC in het Bosuilstadion afwerkte. In 1993 versloeg Antwerp er nog in de halve finale van de Europa Cup 2 Spartak Moskou met 3-1, waarna het in de finale op Wembley tegen Parma mocht aantreden (en verloor). Ook legendarisch was in 1989 de wedstrijd tegen het Bulgaarse Vitosha Sofia. Twee minuten voor tijd stond het 1-3, waarna Antwerp in de laatste twee minuten drie keer scoorde. En dan is er natuurlijk het grote 'trauma': die wedstrijd tegen het grote Ajax in 1974. Zo groot was Ajax eigenlijk niet meer, want het speelde voor het eerst sinds het seizoen 1969-1970 geen Europa-Cup-1-voetbal. Johan Cruijff en Johan Neeskens waren al verdwenen en een week voor de return tegen Antwerp liet Piet Keizer weten met voetbal te stoppen. De voorbeschouwingen op de wedstrijd in de Bosuil (in Amsterdam had Ajax ternauwernood met 1-0 gewonnen), gingen dan ook voornamelijk over Keizer. Zoals bekend kwam Keizer niet op zijn besluit terug, en moest Ajax het in de Hel van Deurne doen zonder zijn voormalige aanvoerder. Late aankoop Willy Brokamp was dit seizoen in de Europa Cup nog niet speelgerechtigd. Hans Kraay kwam nu met de aanval Johnny Rep, Ruud Geels en Jan Mulder op de proppen. Blunder 40.000 toeschouwers zagen op 13 november 1974 het duel in het Bosuilstadion, dat inmiddels een capaciteit had van 60.000. Zij waren de enige getuigen van de wedstrijd, want het duel was niet in België en niet in Nederland op de televisie te zien. Antwerp had van de BRT een garantie bedrag geëist dat overeenkwam met een recette van een voor drie vierde gevuld Bosuilstadion. Indien het stadion voor 75 procent gevuld was, wilde Antwerp de uitzendrechten zelfs gratis verstrekken. Een volgepakt Bosuilstadion bij België - Nederland in 1960. Een poging van Ruud Geels, die Ajax in Antwerpen na elf minuten op een 1 -0 voorsprong had gebracht, om een tweede maal met het hoofd te scoren wordt door doelman Jean Trappeniers verijdeld. Foto's: Spaarnestad Fotoarchief/ANP

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 73