Adidas en voetbal 1920 Adi Dassier maakt zijn eerste sportschoenen in Herzogenaurach, Duitsland. 1925 Dassier produceert de eerste voetbalschoen met vastgenagelde (leren) noppen. 1948 Adidas wordt opgericht als firma en start met 47 werknemers. 1949 Adidas produceert de eerste voetbalschoenen met een rubberen noppenzooi. 1954 De introductie van de eerste voetbalschoenen met afschroefbare noppen. 1954 Adi Dassier komt als eerste op het idee om nylon zolen te gebruiken onder voetbalschoenen. 1963 Adidas start de fabricage van voetballen. 1970 Voor het eerst levert adidas de officiële WK-bal, de Telstar. 1979 De Copa Mundial wordt geïntroduceerd. Het wordt de best verkochte voetbalschoen ooit. 1988 EK in Duitsland: het in adidas gehulde Nederland wordt kampioen. 1994 De introductie van de Predator technologie (rubberen deeltjes op de bovenzijde van de schoen voor extra schotkracht) is een revolutie op het gebied van de voetbalschoen. 1996 Het revolutionaire Traxion-noppensysteem wordt geïntroduceerd. 1998 WK in Frankrijk: adidas is als eerste sportmerk 'Official Sponsor, Supplier and Licensee' van het toernooi. De Tricolore is sde officiële wedstrijdbal. Frankrijk wordt in adidas-kleding wereldkampioen 1998 Adidas wordt officiële partner en kleding- leverancier van Real Madrid en AC Milan. 2000 Adidas introduceert de Equipment Predator Precision waarin alle grote innovaties op gebied van voetbalschoenen tot nu toe zijn verwerkt: voor het eerst zijn Traxion-noppen afschroefbaar en verwisselbaar. 2000 EK in Nederland en België: adidas is 'Official Supplier and Licensee' van Euro 2000. Acht van de zestien deelnemende landen zijn 'adidas-teams'. De Silverstream wordt de officiële wedstrijdbal. Wereldkampioen Frankrijk wordt Europees kampioen in adidas- kledingi 2000 Adidas en Ajax starten een samenwerking voor vijf jaar. De adidas Predator Precision is een echte topschoen. Men zal hem de komende seizoenen veelvuldig zien op de (inter)nationale voetbalvelden en dus zeker ook bij Ajax. Vijftig jaar ervaring is verwerkt in deze revolutionaire voetbalschoen, waaronder de rubberen Predator-deeltjes voor meer schotkracht en precisie en afschroefbare Traxion-noppen voor optimale grip op alle soorten ondergrond.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 44