i\n in De samenwerking van adidas en Ajax gaat veel verder dan alleen de (aan)kleding van het eerste elftal. Zo zullen zowel de jeugd- als de amateurelftallen vanaf volgend seizoen de nieuwe adidaskleding èn -schoenen dragen. Qua voetbalactiviteiten organiseren Ajax en adidas gezamenlijk de Predator Cup en andere jeugdvoetbal-evenementen. Er zullen speciale trainingsprogramma's voor de jeugd worden opgezet alsook activiteiten voor de supporters worden ontwikkeld. Inmiddels is op internet een speciale site ontwikkeld. De website www.altijdajacied.nl geeft je onder andere de mogelijkheid vragen te stellen aan de archivaris van Ajax. Verder kun je er door wat ophef geweest. Kon dat wel op het Ajax shirt? Dit kenmerk van adidas loopt net als de rode baan in het Ajax-shirt zelf als een rode draad door de wereldhistorie van voetbal. Het zegt iets en het betekent iets. Namelijk passie voor voetbal, die zich uit in producten van topkwaliteit en betrokkenheid bij de voetbalsport. De strepen zijn dan ook stijlvol aangebracht op de mouw van het shirt en de zijkant van de broek. De schouder van het shirt bevat geen strepen waardoor de traditionele rood-witte vlakverdeling onaangetast blijft. Innovatie Het nieuwe Ajax-shirt kent tal van recente productinnovaties op het gebied van materiaalcombinaties, weefmethodiek, vochtopname en warmteverwerking dankzij de clima-technologie. Deze garandeert een optimale vochtregulering waardoor het shirt relatief droog blijft. Al deze nieuwste technische ontwikkelingen van adidas staan borg voor topkwaliteit; kleding die daadwerkelijk bijdraagt aan de prestaties van de spelers. Het middenstuk van het shirt bestaat uit naadloos materiaal waardoor irritatie aan de huid wordt voorkomen. Op een aantal plaatsen, zoals onder de oksels en aan de zijkanten, heeft het shirt speciale ventilatiegaatjes. Hierdoor wordt de optimale lichaamstemperatuur van 37 graden beter gehandhaafd. De innovaties stellen de spelers in staat maximale prestaties te leveren. Het aantal jubileumjaren is vermeld in de kraag van het shirt. AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 39