Ajax en adidas hebbei het nieuwe seizoen Twee van de grootste symbolen uit de voetbalhistorie hebben de handen ineengeslagen voor de komende jaren: Ajax en adidas. Het 100-jarige Ajax en adidas, dat 80 jaar bestaat, zijn 'merken' die het voetbal de afgelopen decennia mooie momenten hebben geschonken. Ajax bracht met Cruijff, Van Basten en Kluivert het totaalvoetbal; adidas kwam met talrijke voetbalinnovaties - de hedendaagse voetbalschoen en bal zouden zonder adidas niet zo ver ontwikkeld zijn als nu het geval is. Ajax' traditie is progressief voetbal. Adidas' traditie is het ontwikkelen van revolutionaire uitvindingen om de sporter beter te laten presteren. P toekomst va11 de relatie is veelbelovend. Ie visie die beide organisaties uitstralen |ndt zijn oadÊÊÊFg in een wederzijdse tassie voor voetbal. De wederzijdse at héHs te winnen en te verliezen - en de ïdeelde toekomstvisie verenigen Ajax en fit het verleden - beide weten door Margaret Sap het ontwerp van adidas oorspronkelijker dan ooit tevoren. Ajax en adidas kiezen voor een shirt-ontwerp dat volop historie ademt en aansluit bij het 100-jarige jubileum van de Amsterdamse club. Het aantal jubileumjaren is specifiek vermeld in de kraag. Het uitshirt voor het nieuwe seizoen speelt eveneens in op het jubileumjaar. De kleur goud doet recht aan 100 jaar Ajax; ook in dit shirt is het aantal jubileumjaren specifiek vermeld in de kraag. Bovenal karakteriseert de typische Ajax-baan nu ook het uitshirt in een mooie new navy- kleur. Over het gebruik van het adidas- handelsmerk - de drie strepen - is bij de eerste aankondiging van de samenwerking adidas. Ajax treedt met de samenwerking in het spoor van een aantal gerenommeerde clubs, zoals Real Madrid, AC Milan en wereld kampioen Frankrijk, die ook voor adidas hebben gekozen. Topclubs en -voetbalnaties met een rijke voetbalhistorie in Europa. Het is dan ook niet ondenkbaar dat in de nabije toekomst deze Europese topclubs met elkaar om de tafel gaan om toernooien en samenwerkingsverbanden te bespreken. Het nieuwe Ajax-shirt voor het seizoen 2000-2001 brengt oude tijden weer tot leven. Voor het eerst sinds jaren is de traditionele rode baan in het witte shirt weer aangebracht zoals de rijke geschiedenis van Ajax eigenlijk voorschrijft: smaller dan de laatste jaren gebruikelijk. Om precies te zijn: 27,5 centimeter. Ook de authentieke kleur rood refereert aan de gloriedagen van Ajax. Daarmee is AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 38