Heije en Dar! Douglas zullen komend seizoen op huurbasis voor RBC uitkomen. Zaterdag 24 juni Het Nederlands elftal verslaat in de kwartfinale van Euro 2000 Joegoslavië met 6-1. Donderdag 29 juni In de halve finale van Euro 2000 wordt het Nederlands elftal na het nemen van penalty's uitgeschakeld door Italië. Aron Winter brengt als invaller voor Philip Cocu zijn totaal op 84 interlands, één meer dan het recordaantal van Ruud Krol. De 28-jarige André Bergdolmo tekent een vierjarig contract bij Ajax. De Noorse international is afkomstig van Rosenborg BK en speelde tijdens het afgelopen EK alle wedstrijden voor Noorwegen mee. Dinsdag 4 juli De raad van commissarissen is voornemens Arie van Eijden met ingang van 1 oktober te benoemen tot algemeen directeur. Woensdag 5 juli Op het trainingsveld van de Amsterdam ArenA werkt Ajax de eerste training van het seizoen af. 4 'n de perskamer wordt na afloop van Ajax' eerste training de kledinglijn van de nieuwe sponsor adidas geïntroduceerd. Bovendien wordt Tomas Galasek officieel gepresenteerd aan de aanwezige pers. 4 Het bestuur van Ajax zal worden ingekrompen van vijf naar drie personen en er zal een directeur voetbal worden aangesteld. Ajax volgt hiermee de aanbevelingen van een onafhankelijke onderzoekscommissie. Donderdag 6 juli Ajax en het Zuid- Afrikaanse talent Steven Pienaar komen een contract voor de duur van 5,5 jaar overeen. Pienaar is de eerste speler die de stap maakt van het Zuid-Afrikaanse Ajax Cape Town naar het Amsterdamse Ajax. Het contract van de middenvelder gaat in op 1 januari 2001. Maandag 10 juli Met 23 spelers reist Ajax af naar De Lutte voor het traditionele trainingskamp. Vijf dagen na de eerste training van Ajax 1 hervatten ook de spelers van het tweede de training. Dinsdag 11 juli In Hengelo wint Ajax zijn eerste oefenwedstrijd met 1-14 van Tubantia. Kevin Bobson mag zich met drie doelpunten topscorer noemen. Woensdag 12 juli Ajax contracteert de 18-jarige Jussi Kujala. De Finse jeugdinternational is afkomstig van Tampere United en wordt vastgelegd tot 30 juni 2004. Voordat Kujala deel zal uitmaken van de hoofdmacht zal hij eerst nog twee jaar uitkomen in de jeugdopleiding. Donderdag 13 juli Met een ware voetbalshow in de eerste helft werkt Ajax zijn tweede oefenwedstrijd af tegen eersteklasser MSC uit Meppel. De ruststand van 0-9 mondt uit in een 0-14 overwinning. De Finse stagiair Petri Pasanen luistert zijn eerste optreden in Ajax 1 op met een doelpunt. Vrijdag 14 juli Rafael van de Vaart en Youssouf Hersi worden door bondscoach Ruud Kaiser geselecteerd voor het EK voor spelers onder de achttien jaar in Duitsland. Jeugdspeler Wesley Sneijder tekent een vijfjarig contract bij Ajax. De zestienjarige Sneijder speelt al acht jaar in de jeugdopleiding en kwam het afgelopen seizoen uit voor de B1-junioren. Zaterdag 15 juli Ajax wint het oefenduel tegen Colmschate met 7-0. Ajax en Werder Bremen bereiken overeenstemming over de transfer van Frank Verlaat. Maandag 17 juli Twaalf dagen na Ajax' eerste training melden EK-gangers Lobont, Chivu en Bergdolmo zich bij de selectie voor hun eerste training. Frank Verlaat traint mee bij Werder Bremen. Later op de dag zal hij een contract tekenen dat hem tot 2003 aan de Duitse club verbindt. 4 Het Nederlands elftal onder de achttien wint zijn eerste wedstrijd met 3-0 van Kroatië. Ajacieden Rafael van der Vaart en Youssouf Hersi staan beiden in de basis. Hersi schrijft de 2-0 op zijn naam. Dinsdag 18 juli In het trainingskamp in De Lutte raakt Dani geblesseerd aan zijn knie. Onderzoek in het ziekenhuis wijst uit dat de binnenband van de linkerknie beschadigd is. Het herstel zal naar verwachting vier tot zes weken in beslag nemen. Het huurcontract van Mariano Juan bij Getafe wordt verlengd. Woensdag 19 juli In Baarn verslaat Ajax gastheer Greenstars met 0-18. Na een goede eerste wedstrijd op het EK voor spelers onder de achttien moet Nederland in het tweede duel zijn meerdere erkennen in Duitsland. Met 3-0 is het gastland veel te sterk. Vrijdag 21 juli Door een 0-0 gelijkspel tegen Oekraïne wordt het Nederlands elftal onder de achttien uitgeschakeld op het EK. Zaterdag 22 juli Na een reeks oefenwedstrijden tegen amateurclubs krijgt Ajax zijn eerste serieuze test in en tegen Saint Etienne. Het eindresultaat mag tegenvallend worden genoemd want de plaatselijke trots verslaat Ajax met 5-2. Maandag 24 juli Tijdens het trainingskamp in Callantsoog spelen de reserves van Ajax hun eerste oefenwedstrijd. BOL, derdeklasser uit de zaterdagafdeling, wordt met 0-9 verslagen. Ajax 2 blijft tot en met vrijdag in Callantsoog. Woensdag 26 juli Op het veld van sportpark Twedo in Veenoord komt Ajax in actie tegen Heracles. Aron Winter speelt voor het eerst na Euro 2000 weer een wedstrijd en draagt als vanouds de aanvoerdersband. In een matig duel blijven beide ploegen op 0-0 steken. Een gretig Ajax 2 wint op het Pro Maritiem Toernooi in Den Helder met 1-10 van het Helders Streekelftal. Door de overwinning staan de reserves aanstaande vrijdag in de finale van het toernooi. Vrijdag 28 juli Aron Winter zet een punt achter zijn interlandloopbaan. De 33-jarige Winter maakte op 25 maart 1987 zijn debuut in Oranje en nam tijdens het afgelopen EK de titel 'recordinternational' over van Ruud Krol. Ajax 2 schrijft het Helderse Pro Maritiem Toernooi op zijn naam. In de finale winnen de reserves met 6-2 van hoofdklasser Hollandia. Rafael van der Vaart wordt uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Zaterdag 29 juli In Luik wint Ajax de oefenwedstrijd tegen het plaatselijke Standard Luik met 0-4. Doelpuntenmakers zijn Winter, Knopper (2x) en Van der Gun. Maandag 31 juli Ajax houdt zijn jaarlijkse fotopersdag. Niet alleen worden spelers en trainers op de gevoelige plaat vastgelegd, maar ook maakt Co Adriaanse de rugnummers voor het komende seizoen bekend. Dinsdag 1 augustus Mitchell Piqué is voor een jaar verhuurd aan FC Twente. Piqué maakt al direct zijn opwachting in het elftal dat een benefietwedstrijd speelt tegen Werder Bremen. Bij de Duitsers speelt Frank Verlaat de hele wedstrijd mee. Woensdag 2 augustus Ajax houdt een persconferentie over het Amsterdam Tournament. De trainers van Ajax, FC Barcelona, Arsenal en Lazio Roma en spelers Aron Winter, Frank de Boer, Dennis Bergkamp en Sinisia Mihajlovic zijn aanwezig om vragen van de pers te beantwoorden. Donderdag 3 augustus Ajax en Lazio Roma komen in de openingswedstrijd van het Amsterdam Tournament niet verder dan een 0-0 gelijkspel. Barcelona wint later op de avond met 2-1 van Arsenal. Zaterdag 5 augustus Op de tweede dag van het Amsterdam Tournament weet Barcelona tegen Lazio een 3-0 achterstand om te buigen in een 3-3 gelijkspel. Ajax sluit het toernooi af met een 2-0 overwinning op Arsenal en eindigt op de tweede plaats achter Barcelona. Patrick Kluivert en Mare Overmars bereiden zich voor op de wedstrijd Barcelona - Arsenal (31 juli). 32 AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 32