Posters van adidas onder het viaduct bij de ArenA (20 juli). Tijdens de Vanenavond wordt Rafael van der Vaart uitgeroepen tot 'Talent van het jaar'. Ook wordt afscheid genomen van Hans Westerhof en worden de drie kampioenselftallen gehuldigd. Vrijdag 9 juni Middenvelder Johnny Heitinga tekent een meerjarig contract bij Ajax. Het 16-jarige talent speelt al acht jaar in de jeugdopleiding. Zondag 11 juni Op het Essent Eurovoetbaltoernooi in Groningen eindigen de A1-junioren net naast het podium. Het duel om de derde plaats wordt met 1-0 verloren van Palestino. Wel krijgt de A1 de prijs voor het sportiefste team. Pius Ikedia wordt bovendien uitgeroepen tot beste speler van het toernooi. Ook Ajax Cape Town is van de partij in Groningen. De Zuid-Afrikaanse zusterclub eindigt op de vijfde plaats. Met veel ex-Ajacieden, maar zonder Aron Winter in de basis wint het Nederlands elftal zijn eerste EK-duel van Tsjechië (1-0). Dinsdag 13 juni Kofi Mensah wordt verkocht aan NAC. Mensah speelde al sinds februari op huurbasis voor de club uit Breda. Ajax legt het Deense talent Michael Krohn-Dehli vast. De 17-jarige middenvelder zal voorlopig bij de A-junioren spelen. Woensdag 14 juni Frank Kales stapt per direct op als algemeen directeur. Vrijdag 16 juni In Rotterdam speelt het Nederlands elftal zijn tweede EK-wedstrijd. Van Denemarken wordt met 3-0 gewonnen. Maandag 19 juni Ajax stuurt de burgemeesters van voetbalsteden waar de club komend seizoen te gast is, een brief met het verzoek het aantal verplichte combiregelingen terug te brengen. Ajax wordt benoemd tot een van de vice-voorzitters van de G14. Dinsdag 20 juni De vermeende afperser van Ajax wordt door de Amsterdamse rechtbank vrijgesproken. Woensdag 21 juni Het Nederlands elftal wint zijn laatste groepswedstrijd met 3-2 van Frankrijk. Door een invalbeurt speelt Aron Winter zijn 83ste interland. Hij evenaart daarmee het record van Ruud Krol. De taken van Frank Kales zullen voorlopig worden waargenomen door financieel directeur Jeroen Slop. Donderdag 22 juni Pascal Voordat de teamfoto genomen wordt (31 juli). Andy van der Meyde poseert tijdens de fotopersdag (31 juli). AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000 31

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 31