23 mei - 5 augustus AJAX VAN PAG foto's Yvonne Witte Dinsdag 23 mei Oud-Ajacied en recordinternational Ruud Krol zal bondscoach Frank Rijkaard tijdens het EK assisteren en een deel van de scouting voor zijn rekening nemen, 4 Finidi George wil volgens zijn zaakwaarnemer Winnie Haatrecht terugkeren bij Ajax. Donderdag 25 mei Ajax verliest in China met 3- 2 Van Long Xin na aanvankelijk door Dani op een 2-0 voorsprong te zijn gekomen. Een poging van Richard Witschge en Dani om a la Cruijff en Olsen een penalty in tweeën nemen, mislukt. Vrijdag 26 mei De samenwerking tussen Ajax en FC Volendam gaat niet door. Het besluit wordt genomen op basis van technische en financiële redenen. Ajax laat weten dat het hoopt op een incidentele samenwerking in de toekomst. Zaterdag 27 mei In de Amsterdam ArenA wint het Nederlands elftal met 2-1 een oefenduel van Roemenië, dat speelt met Ajax' reservedoelman Bogdan Lobont en Cristian Chivu. Maandag 29 mei In het voorjaar van 2000 heeft Ajax te maken gehad met een afperser, zo maakt de club vandaag bekend. De man, die zei te handelen in opdracht van derden, heeft zowel spelers als bestuursleden met de dood bedreigd en eiste miljoenen guldens van de club. Ajax nam de bedreiging serieus en schakelde de politie in. De verdachte zit inmiddels in voorarrest en zal binnenkort voor de Amsterdamse rechtbank verschijnen. Dinsdag 30 mei De tweede en laatste ontmoeting in China sluit Ajax met een overwinning af door na een 1-1 stand de strafschoppenserie in zijn voordeel te beslissen. Matchwinner is keeper Joe Didulica die één van de vijf penalty's van de Chinese opponent weet te stoppen. Woensdag 31 mei Danny Blind, Ruud Krol Materiaal tijdens de eerste training van het seizoen (5 juli). en Rob Witschge behoren tot de 46 geslaagde cursisten van de cursus trainer/coach 1. Het diploma is een vereiste voor de cursus coach betaald voetbal. Blind en Krol werden in april al toegelaten tot deze cursus. Donderdag 1 juni In navolging van Guillermo Graaven vertrekt ook Nabil Abidallah naar Ipswich Town. De twee jonge Ajacieden zijn beide voor twee jaar verbonden aan de club die deze week naar de Engelse Premiership promoveerde. Vrijdag 2 juni In Terborg opent Michael van Praag het ABN AMRO-toernooi voor A-junioren. Naast Ajax, Vitesse en De Graafschap nemen ook zeven buitenlandse clubs deel aan het toernooi. Onder hen zijn FC Barcelona, Inter Milan en een nationaal jeugdteam van Japan. Zondag 4 juni Het toernooi in Terborg wordt door de A-junioren van Ajax afgesloten met een tweede plaats. De C2 boekt een zelfde resultaat op het toernooi bij OSM en de B1 en D2 worden beide eerste op toernooien in respectievelijk Maastricht en Lunteren. Maandag 5 juni Op de Toekomst speelt een combinatie-elftal van Ajax een vriendschappelijk duel tegen de A-junioren van Ajax Cape Town. De Amsterdamse Ajacieden winnen met 5-4. 4 Said Saïdi-Amor, speler van Ajax' eerste zaterdagelftal, vertrekt naar FC Den Bosch, f Jeugdtrainer Dick de Groot wordt tijdens een verrassingsreceptie vanwege zijn 25-jarig trainersjubileum benoemd tot lid van verdienste. Dinsdag 6 juni Stanley Menzo meldt zich in het trainingskamp van Oranje. Tijdens Euro 2000 zal de voormalige doelman van Ajax Tonny Bruins Slot assisteren als scout. Woensdag 7 juni Christopher Kanu, Tijjani Babangida en Pius ikedia worden door de Nigeriaanse bondscoach Jo Bonfrère geselecteerd voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Sierra Leone op 17 juni. Donderdag 8 juni Op handtekeningenjacht na afloop van Greenstars - Ajax (19 juli).

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 30