stelling. Kort voor tijd speelde hij Van der Gun goed aan, maar deze scoorde niet. Twee minuten later kreeg de vorig seizoen aan FC Den Bosch uitgeleende aanvaller een slag in het gezicht van Pesaresi. De verdediger kon inrukken. Dat was een smet op de wedstrijd, die eindigde met de stand waarmee hij begon. Ajax - Lazio 0-0 (0-0) Ajax: Lobont, Vierklau, Bergdolmo (59. De Cler), Chivu, Witschge, Winter, Knopper (70. Van der Gun), O'Brien, Van der Meyde, Arveladze (78. Hosé), Bobson (86. Gronkjaer) Lazio: Marchegiani, Pancaro (46. Gottardi, 83. Luciani), Pesaresi, Stancovic, Colonnese (79. Santarelli), Mihajlovic, Lombardo (46. Baronio), Nedved, Salas (71. Berretoni), De la Pena, Ravanelli Scheidsrechter: Jack van Huiten Barcelona te sterk voor Arsenal De tweede wedstrijd op de eerste speeldag werd gewonnen door Barcelona, dat daardoor de leiding nam in het Amsterdam Tournament. De Spanjaarden klopten Arsenal met 2-1. Die stand was al bij rust bereikt. Zes oud-Ajacieden betraden de grasmat van de ArenA. Frank de Boer, Marc Overmars en Patrick Kluivert startten in de basis bij Barcelona. Nwankwo Kanu stond in de 'line-up' van Sjaak Wolfs kwam handen te kort om alle aanwezige oud-Ajacieden, zoals Nwankwo Kanu, te begroeten. Arsenal. In de tweede helft kwam tot grote vreugde van de toeschouwers bij de equipe van trainer Wenger Dennis Bergkamp binnen de lijnen. De oud-Ajacied verblijdde het publiek met fraaie staaltjes techniek. De doelpunten vielen in de eerste helft. Nadat Keown in de tweede minuut een strafschop had veroorzaakt, kwam Barcelona op voorsprong. Guardiola verzilverde de penalty. Na ruim een half uur kwam Arsenal langszij. Tomas scoorde de gelijkmaker. Daarna was het Barcelona dat de beste kansen kreeg. Maar Dani en Kluivert misten de finesse. Pas in de veertigste minuut was het weer raak. Uit een corner kopte Cocu Barcelona naar een voorsprong, 2-1. Bij Barcelona maakte Kuivert na acht minuten in de tweede helft plaats voor Rivaldo en ook Reiziger kwam binnen de lijnen. Kanu oogstte meerdere open doekjes van het publiek. De Nigeriaan werd gekozen tot Man van de wedstrijd. In de 61ste minuut versterkte Arsenal zich met drie topspelers. 'Zwaargewichten' Bergkamp, Pires en Henry betraden de grasmat en vooral de oud-Ajacied werd luid bejubeld Foto: Louis van de Vuurst Foto: Yvonne Witte door het Amsterdamse pulbiek. Met enkele fraaie acties door het hart van de defensie van Barcelona beloonde hij de aanmoedigingen. Kanu kon echter een van zijn voorzetten niet afronden. Rivaldo redde op de doellijn. In de slotminuut had Barcelona de score kunnen uitbouwen naar 3-1, maar Rivaldo was te zelfzuchtig. De Braziliaan schoot voorspelbaar met links in. Geen probleem voor de geroutineerde doelman Seaman. Arsenal - Barcelona 1-2 (1-2) Barcelona: Dutruel, Abelardo (53. Reiziger), F. de Boer (70. Zenden), Sergi, Cocu, Guardiola, Simao (46. Gabri), Gerard, Overmars (46. Petit), Kluivert (53. Rivaldo), Dani Arsenal: Seaman, Dixon, Keown, Ljungberg (61. Bergkamp), Lauren, Silvinho, Grimandi, Luzhny, Kanu, Vernazza (61. Henry), Tomas (61. Pires) Scoreverloop: 3. Guardiola 0-1, 32. Tomas 1-1, 40. Cocu 1-2 Scheidsrechter: Roelof Luinge Dennis Bergkamp en Frank de Boer: oud- Ajacieden tegenover elkaar in de wedstrijd Arsenal - Barcelona. Barcelona wint het toernooi De tweede wedstrijddag begon met het duel tussen Barcelona en Lazio. Het werd een doelpuntenfestijn, waarbij het er even op leek dat efficiëntie het zou gaan winnen van creativiteit. Mihajlovic en Salas (2x) hadden slechts een kansje nodig om te scoren voor de Italianen. Nadat Dani bij een 2-0 achterstand iets had teruggedaan, bepaalde Salas de ruststand op 3-1 voor Lazio. In de tweede helft scoorde eerst Gerard de aansluitingstreffer. Wereldvoetballer van het jaar Rivaldo AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000 27

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 27