Aron Winter als een hinde door de lucht. Na afloop van de wedstrijd tegen zijn oude club Lazio Roma werd de Ajax-captain gehuldigd vanwege zijn recordaantal van 84 interlands. Foto: Yvonne Witte laatstgenoemde eiste de beste kans voor zich op, maar schoot over. Na rust leek Lazio Roma meer geïnspireerd. Toch waren de momenten schaars waarin de Italianen probeerden er een wedstrijd van te maken. Nedveds actie was het enige wapenfeit van de Romeinen. Ajax daarentegen liet wederom fris attractief voetbal zien. In de 63ste minuut passte Winter op Arveladze, maar Marchegiani blokte de bal. Lazio raakte zichtbaar geïirriteerd. De formatie van trainer Eriksson kreeg geen grip op de aanvallers van Ajax en had handen en voeten nodig om de rappe voorwaartsen te keren. Dat leverde Collonese in de 68ste minuut een gele kaart op. De vrije trap, door Knopper genomen, kon echter niet worden verzilverd. Wel was het bijna raak toen een schot van Van der Meyde van richting veranderde, maar de bal ging naast. Met het inbrengen van Van der Gun voor Knopper had Ajax wederom een speler in het team met een prachtige voorzet. Arveladze merkte dat als eerste, maar Collonese greep in. De Italiaanse verdediger botste daarbij hard tegen de paal en moest worden vervangen. Vier minuten restte Ajax nog tot het eindsignaal toen ook Jesper Gronkjaer zijn opwachting maakte. De Deen liet zien dat van hem nog veel verwacht mag worden. Zo stuurde hij zijn opponent diverse keren het bos in, maar tot scoren kwam Ajax niet. Brutil Hosé, in het veld gekomen voor Arveladze, kwam in de twaalf minuten die hij speelde, ook opvallend vaak in goede AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 25