Ajax ongeslagen in Amsterdam Tournament AUGUSTUS 2000 Ajax kan terugkijken op een prima resultaat in het Amsterdam Tournament. In een uitverkochte ArenA versloeg de jonge ploeg van Co Adriaanse op zaterdag 5 augustus Arsenal met 2-0. Twee dagen eerder hadden Ajax en Lazio Roma elkaar in evenwicht gehouden (0-0). Ajax eindigde daarmee in wedstrijdpunten gelijk met FC Barcelona, dat vanwege een beter doelsaldo de toernooizege kreeg toegewezen. ben tamelijk tevreden,' zei Co na afloop van de van het Amsterdam Adriaanse had zijn jonge 0-0 zien spelen tegen het Italiaanse van Lazio Roma, dat echter speelde zonder Crespo, Nesta, Negro Couto. Bij Ajax ontbrak Tomas Galasek een enkelblessure. Adriaanse roemde vooral Andy van der Meyde. De rechtsbuiten, opvolger van Brian Laudrup op deze positie, zocht keer op keer zijn directe tegenstander Pesaresi op. Al in de tweede minuut bereikte hij de achterlijn en leverde een goede voorzet af. Eveneens uit een assist van Van der Meyde schoot Richard Witschge voor het eerst op Foto: Louis van de Vuurst Het elftal van Ajax dat aantrad tegen Lazio. Staand vanaf links: Knopper, Lobont, Bergdolmo, Vierklau, Van der Meyde, Chivu. Gehurkt: Witschge, O'Brien, Arveladze, Winter, Bobson. doel. De lage schuiver was echter niet al te lastig voor keeper Marchegiani. Van der Meyde, die vanaf zijn jeugd bij Ajax speelt en vorig jaar was uitgeleend aan FC Twente, werd uitgeroepen tot 'Man of the match'. Ajax-doelman Bogdan Lobont kreeg pas in de 55ste minuut een speler van Lazio Roma tegenover zich. De voorzet van Pavel Nedved bleek echter een simpele prooi voor de Roemeen. Voordien was Ajax diverse keren gevaarlijk doorgebroken middels Bobson, Arveladze en Winter; Foto: Louis van de Vuurst Het jonge Ajax met Kevin Bobson had tegen het Italiaanse sterrenteam van Lazio met onder anderen Fabrizio Ravanelli meer verdiend dan een gelijkspel. tGAZINE

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 24