WiltnAag jptii V^omsAag 2 augustus Foto: Louis van de Vuurst Na Saint Etienne is Standaard Luik de tweede serieuze opponent in de oefenreeks. Ajax wint het uitduel met 0-4 en Aron Winter neemt de openingstreffer voor zijn rekening. Richard Knopper maakt twee doelpunten. Co Adriaanse: 'Ik schets een reëel beeld van het huidige Ajax. Op termijn moet Ajax weer een bolwerk worden.' Foto: Yvonne Witte bijgeschreven. Cedric van der Gun bepaalt de eindstand op 0-4. Een mooie uitslag die wordt overschaduwd door de vele vechtpartijen buiten het stadion. Een groot aantal supporters en suppoosten raakt hierbij gewond. Fotopersdag Onder de stralende zon houdt Ajax zijn jaarlijkse fotopersdag. De fotosessie bestaat uit de traditionele elftalfoto's en plaatjes van individuele spelers. Meteen wordt duidelijk hoe de rugnummers dit seizoen zijn verdeeld. De nummers één tot en met elf in de nummering worden Foto: Yvonne Witte achtereenvolgens gevormd door Fred Grim, Ferdi Vierklau, André Bergdolmo, Tomas Galasek, Cristian Chivu, Aron Winter, Andy van der Meyde, Richard Witschge, Shota Arveladze, Richard Knopper en Jesper Gronkjasr. Direct na de fotografie geeft Co Adriaanse een persconferentie. Hierin verduidelijkt de trainer hoe Ajax ervoor staat na drie weken voorbereiding. 'Wat de leiding heeft moeten doen, is gedaan. Dus zijn we tevreden,' zegt hij. Ook komt hij nog eens terug op het verloren duel tegen Saint Etienne. Vooral de samenstelling van de spelersgroep zorgde bij Adriaanse voor onvrede. 'De zestien fitte spelers hadden twaalf nationaliteiten. Dat zijn er te veel. Ajax moet ook Nederlandse talenten produceren,' spreekt Adriaanse, die duidelijk voor ogen heeft wat zijn doelstelling op de langere termijn is: 'Ajax moet weer een bolwerk worden. De Al moet steevast kampioen worden en het eerste moet ieder jaar voor het Spelers en trainers poseren voor de fotografen tijdens de jaarlijkse fotopersdag. kampioenschap kunnen gaan. Nu, met Galasek en Bergdolmo erbij, maar zonder de gestopte Laudrup en de geblesseerde Machlas, is het niet reëel om te zeggen: we gaan voor de titel. Nu is het reëel om te zeggen: we gaan voor één van de bovenste vijf plaatsen. Dat vertel ik de supporters, die op grond daarvan beslissen of ze een seizoenkaart kopen. Wat ik ze overigens aanbeveel om te doen, want over drie maanden zijn ze niet meer te koop.' De laatste loodjes Aan de vooravond van het Amsterdam Tournament, voor Ajax de internationale seizoensopening, houdt Ajax een persconferentie over het prestigieuze toernooi. Naast de trainers van Ajax, FC Barcelona, Arsenal en Lazio Roma zijn ook spelers Aron Winter, Frank de Boer, Dennis Bergkamp en Sinisia Mihajlovic van de partij. Hoewel de persconferentie grotendeels over geld en de daaraan gekoppelde miljoenentransfers gaat, heeft Co Adriaanse zijn geheel eigen zienswijze op het toernooi. Op de vraag of het huidige Ajax van Lazio Roma zou kunnen winnen, antwoordt hij: 'Je weet nooit hoe een koe een haas vangt.' Donderdag zal Ajax in actie komen tegen Lazio Roma en zaterdag staat het duel tegen Arsenal op het programma. De eerste competitiewedstrijd van Ajax vindt plaats op dinsdag 22 augustus. Dan komt Fortuna Sittard op bezoek. 20 AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 20