~2LntcrAn<ft jnii \JrijAfl,<g 28 jnti Foto's: Yvonne Witte 25 maart 1987 maakte Winter zijn debuut in Oranje en sinds het afgelopen EK mag hij zich recordinternational noemen. Met 84 duels nam hij die eretitel over van Ruud Krol, die op 83 was blijven steken. Winter heeft zijn beslissing genomen omdat hij zich volledig op Ajax wil richten en meer tijd aan zijn gezin wil besteden. Bloedeloze 0-0 In Nieuw-Amsterdam komt Ajax in actie tegen Heracles. Uit de opstelling blijken al meteen de omzettingen die Adriaanse heeft toegepast na de nederlaag tegen Saint Etienne. Aron Winter maakt voor het eerst zijn opwachting na het EK. Mokoena is inmiddels met het tweede mee op trainingskamp en zijn positie in de defensie wordt ingenomen door Ferdi Vierklau. Bergdolmo is door Adriaanse op de linkerkant geposteerd en Chivu en Galasek spelen in het centrum. De verdediging zorgt ervoor dat Heracles niet tot scoren komt en staat bovendien een aantal keren aan de basis van een goede opbouw. De rust op 4-2. Het is een tussenstand die Ajax gretig uit de kleedkamer doet komen. Met Kanu in de plaats van Mokoena opent Ajax de jacht op meer treffers, maar ondanks een aantal mogelijkheden komen de mannen van Adriaanse niet meer tot scoren. Saint Etienne heeft het laatste woord en bepaalt de eindstand op 5-2. Ruime overwinning 'Standard Luik - Ajax', dat affiche hangt vandaag in het Belgische stadion Sclessin. Voor de Belgen valt het duel precies tussen de Intertoto-ontmoetingen met Stuttgart in en daarom kiest de thuisclub ervoor niet in zijn sterkste opstelling te verschijnen. Ajax profiteert daar al snel van, want in de zevende minuut opent Aron Winter de score. Nog binnen het half uur zorgt Richard Knopper voor de 0-2. Het is een voorsprong die een deel van de meegereisde Ajax-aanhang doet besluiten het veld te betreden. Na een korte onderbreking kan de wedstrijd worden hervat en in de slotfase van de eerste helft is het opnieuw Knopper die een treffer op zijn naam zet. Met de 0-3 voorsprong in het achterhoofd speelt Ajax in de tweede helft minder goed dan in de eerste vijfenveertig minuten. Het duurt dan ook tot de 72ste minuut voordat er opnieuw een Amsterdamse treffer kan worden Foto: Louis van de Vuurst Tegen Heracles vormt Cristian Chivu samen met Tomas Galasek het hart van de goed draaiende defensie. De aanvallen stranden echter veelal op het middenveld. AJAX MAGAZINE Einde van een carrière Aron Winter maakt bekend dat hij een punt zet achter zijn interlandcarrière. Op Vijf minuten voor het einde moet het duel tussen Ajax en Greenstars worden stilgelegd omdat enthousiaste supporters de jacht op handtekeningen openen. offensieve aspiraties stranden echter steeds op het middenveld. Het meest opzienbarende moment van de eerste helft komt op naam van Wamberto, die in een duel een bloedneus oploopt. In de tweede helft is het tempo al niet veel hoger. Net als in de eerste helft wordt Brutil Hosé keer op keer afgefloten wegens buitenspel. Een overtuigend schot van Richard Witschge leidt niet tot succes. Omdat Heracles ook geen kansen meer weet te creëren, eindigt de wedstrijd zoals hij is begonnen.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 19