tZfinsAaff jnlï vakantie gewoon te hebben doorgetraind. Vandaag doet hij dat samen met Joe Didulica. Fred Grim ontbreekt wegens een gekneusde teen. Waar Lobont en Chivu ;gewoon met de groep meetrainen, werken John Nieuwenburg, Peter Hoekstra en Richard Knopper hun eigen training af. De licht geblesseerde Nieuwenburg en Hoekstra lopen rondjes en Richard Knopper, die tijdens het duel tegen MSC een liesblessure opliep, wordt onder handen genomen door looptrainer Jambor. Als de groep ongeveer een uur bezig is, verschijnt ook Nikos Machlas op het toneel. De Griek is lange tijd op Kreta geweest om van zijn blessure te herstellen, maar zette afgelopen zaterdag weer voet op Nederlandse bodem. De rest van zijn revalidatieperiode zal hij in Amsterdam verblijven. Met fysiotherapeut Pim van Dord doet hij vast wat oefeningen die hem naar een volledig herstel moeten helpen. Grote afwezigen op de training zijn Frank Verlaat en Dani. Verlaat traint mee bij Werder Bremen en zal later op de dag een contract tekenen bij de Duitse club. Dani is voor onderzoek in het ziekenhuis. Tijdens het trainingskamp in De Lutte heeft de Portugees een knieblessure opgelopen en uit de scan blijkt dat het om een kwetsuur aan de binnenband van de linkerknie gaat. Voorzichtig werkt Nikos Machlas een training af met Pim van Dord. De Griek is nog steeds herstellende van een zware blessure. Het mooiste doelpunt van de wedstrijd tegen Colmschate komt op naam van Richard Witschge, die met een sublieme stift de eindstand op 0-7 bepaalt. Mariano Juan blijft in Spanje, zo maakt Ajax vandaag bekend. De Argentijn, die op 18 augustus 1996 zijn debuut maakte bij Ajax, werd vorig seizoen al verhuurd aan de tweede divisieclub Getafe en zal daar ook komend seizoen spelen. Onvoltooid oefenduel Voor het eerst tijdens de oefencampagne zoekt Ajax het wat dichter bij huis. Met Cristian Chivu en André Bergdolmo in de basis neemt Ajax het in Baarn op tegen Greenstars. Het wordt een duel met een mooi record, want de formatie van Adriaanse treft maar liefst achttien keer doel. Met een ruststand van 0-7 past Adriaanse zes wissels toe. Het doel wordt in de tweede helft bewaakt door Lobont. Chivu, Gronkjaer, Van der Meyde, Ferdi Vierklau draagt de aanvoerdersband in het duel tegen Greenstars (18-0). Knopper en Witschge staan hun plaatsen af aan respectievelijk De Cler, Bobson, Wamberto, Van der Gun en O'Brien. De omzettingen leiden tot een temperamentvolle tweede helft met veel mooie en snelle combinaties. Het tiende doelpunt is daar een goed voorbeeld van. Na een pass van Wamberto stapt Arveladze subtiel over de bal heen en stelt hij Kevin Bobson in staat zich ook bij de doelpuntenmakers te voegen. Niet lang daarna scoort Bobson zijn tweede en een kleine tien minuten voor tijd zet hij Ajax met zijn derde treffer op een voorsprong van 0-17. Na de 0-18 van Wamberto in de 83ste minuut moet de wedstrijd worden afgefloten. Het enthousiaste publiek heeft dan inmiddels het veld bestormd waardoor doorspelen onmogelijk wordt. Foto: Louis van de Vuurst Foto's: Louis van de Vuurst AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000 22 mli Afstraffing in Frankrijk Voor de eerste serieuze oefenwedstrijd reist Ajax af naar Frankrijk waar het zal uitkomen tegen Saint Etienne. De Franse competitie begint al over een week en dat blijkt uit het spel van de thuisploeg. Zonder Witschge, Vierklau en Winter kijkt Ajax binnen twintig minuten tegen een 4-0 achterstand aan. Grootste oorzaak is de verdedigingslinie. Mokoena, Bergdolmo, Galasek en Chivu zijn nog niet op elkaar ingespeeld en daar maakt de thuisclub handig gebruik van. Treffers van Knopper en Arveladze brengen Ajax nog voor de

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 17