IS jati 7^1 MnAéft ij jnic Foto's: Ron Richel toont Adriaanse zich tevreden over de Fin: 'Het ziet er positief voor hem uit, maar ik moet nog met mijn technische staf praten.' Zelf is Pasanen ook tevreden over zijn eerste optreden in de hoofdmacht. 'Ik heb geprobeerd mijn eigen spel te spelen en dat ging goed. Om mij heen stonden allemaal goede voetballers, dus ik heb wel lekker gespeeld,' aldus de jonge Fin. \Ari/Aag /-f "juli Rafael van der Vaart krijgt goed nieuws in het trainingskamp. Hij is namelijk door bondscoach Ruud Kaiser geselecteerd voor het Europees Kampioenschap voor spelers onder de achttien jaar. Ook de jonge Ajacied Youssouf Hersi gaat mee naar de titelstrijd in Duitsland. In de Amsterdam ArenA tekent jeugdspeler Wesley Sneijder een vijfjarig contract. De 16-jarige Sneijder speelt al vanaf zijn achtste in de jeugdopleiding en ziet in Edgar Davids zijn grote voorbeeld. pSïUÉ» Aankoop Tomas Galasek speelt tegen Tubantia op de nummer-4-positie in de as van het elftal. Drie is teveel Dat drie keer geen scheepsrecht is, blijkt als Ajax in en tegen Colmschate een oefenduel AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000 Met Joe Didulica onder de lat en Petri Pasanen voor het eerst in de basis komt Ajax in zijn tweede oefenduel in actie tegen MSC. Didulica houdt zijn doel schoon en Pasanen luistert zijn debuut op met een treffer. afwerkt. Waar de teller voor Ajax in de twee eerdere wedstrijden nog tot veertien reikte, blijft hij nu steken op zeven. Bovendien kan Adriaanse in dit derde duel niet beschikken over de geblesseerde Dani en Knopper. Door een doelpunt van Andy van der Meyde komt Ajax weliswaar opnieuw snel op voorsprong, maar de 0-2 van Gronkjasr laat wat langer op zich wachten. Een treffer van Arveladze brengt de ruststand op een magere 0-3. De goals die in de tweede helft vallen, zijn stuk voor stuk van hoog niveau. Het mooiste doelpunt komt echter op naam van Richard Witschge, die met een sublieme stift de eindstand op 0-7 bepaalt. Met de overwinning neemt Ajax afscheid van het trainingskamp. Maandag zal de selectie weer in actie komen op het trainingsveld bij de Amsterdam ArenA. EK-gangers Bergdolmo, Chivu en Lobont zijn dan ook weer van de partij. Transferperikelen Na het duel tegen Colmschate doen de geruchten de ronde dat Ajax en Werder Bremen overeenstemming hebben bereikt over de transfer van Frank Verlaat. De verdediger zelf zegt nog niet rond te zijn met de Duitse club. 'Het ziet er wel goed uit, maar dit weekeinde zijn er nog gesprekken. Het is dus nog niet helemaal zeker of ik volgend seizoen bij Werder speel,' aldus Verlaat. Weer thuis Ajax traint weer in Amsterdam en dit keer is de selectie aangevuld met Cristian Chivu, Bogdan Lobont en nieuwkomer André Bergdolmo. Vanwege hun deelname aan het EK heeft het trio wat langer vrijaf gekregen van Co Adriaanse, maar vandaag moeten zij vol aan de bak. Voor Lobont geen al te zware opgave, want de Roemeense doelman vertelde tijdens zijn 15 In de eerste oefenwedstrijd van het seizoen, tegen Tubantia, neemt Abubakari Yakubu de rechtsbackpositie in.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 15