12 jaCi Z&pnAerAag 13 een ander veld om gestreden werd. Nadat hij de jonge penaltynemers nog van wat tips voorzien heeft ('Jullie moeten goed blijven oefenen, want je weet wat er van komt als je ze niet goed neemt!'), is Van 't Schip de laatste die in de spelersbus stapt voor de terugreis naar De Lutte. Terwijl het Finse talent Petri Pasanen op stage is in het trainingskamp in De Lutte contracteert Ajax een andere Fin. De 18-jarige Jussi Kujala wordt vastgelegd tot 30 juni 2004. Kujala is afkomstig van Tampere United en zal eerst nog twee jaar deel uitmaken van de jeugdopleiding. Foto: Louis van de Vuurst Voor de tweede wedstrijd in de oefencampagne reist Ajax af naar Meppel waar het tegen de plaatselijke MSC zal aantreden. Joe Didulica start in de goal en de aanvalslinie bestaat uit Jesper Gronkjaer, Shota Arveladze en Wamberto. In de verdediging maakt Petri Pasanen voor het eerst zijn opwachting. De Finse stagiair speelde nauwelijks een week geleden nog bij FC Lahti en moet zich deze week bewijzen in Amsterdam. Net als in het eerste oefenduel zorgt Richard Knopper ook nu in de zesde minuut voor de 0-1 voorsprong. Vier minuten later is het Jesper Gronkjaer die de score verdubbelt. Een mooie combinatie tussen Wamberto, Knopper en Arveladze leidt in de 11e minuut tot de 0-3. De 0-4 komt op naam van Richard Knopper en daarna is het opnieuw Gronkjaer die tot scoren komt. Met een fraaie lob verschalkt Shota Arveladze de Meppelse doelman voor de zesde maal en ook Gronkjaer scoort even later met een lobje. Nog voor de thee brengen Arveladze en Wamberto de stand op 0-9. In de tweede helft wil Co Adriaanse pressie spelen met twee spitsen, maar die opzet slaagt niet. Adriaanse: 'Dat komt deels door de tegenstander, want ik denk dat MSC met zijn sterkste team aan de tweede helft is begonnen.' Toch weet Ajax de score uiteindelijk nog tot 14 uit te bouwen. Hosé scoort twee maal en ook Arveladze en Witschge nemen beide nog een treffer voor hun rekening. Petri Pasanen luistert zijn debuut ook op met een goal en na afloop AJAX MAGAZINE AUGUSTUS 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 14