10 jntt ï&insAdg 11 Op trainingskamp Nu de eerste week trainen erop zit, vertrekt Ajax per bus naar het traditionele trainingskamp in De Lutte. De selectie die Co Adriaanse meeneemt, bestaat uit 23 spelers. Onder hen bevindt zich ook een nieuweling: de Fin Petri Pasanen. De 20-jarige verdediger is afkomstig van FC Lahti en zal een week stage lopen bij de hoofdmacht. Terwijl zijn collega's onderweg zijn, loopt Ole Tobiasen voorzichtig een paar rondjes op het trainingsveld bij de Amsterdam ArenA. De Deen is nog steeds herstellende van een hardnekkige knieblessure. De eerste oefenduels Met een ochtendtraining in de benen vertrekt Ajax in de middag naar Hengelo. Daar staat vanavond de eerste oefenwedstrijd tegen Tubantia op het programma. Het duel tegen de club die dit jaar eveneens zijn honderdjarig jubileum viert, staat onder leiding van Jaap Uilenberg. Abubakari Yakubu neemt een opvallende positie in in de opstelling. De jonge Ghanees staat de hele wedstrijd rechtsback. Aankoop Tomas Galasek vormt de as van het elftal. Na de wedstrijd verklaart de eerste Tsjech in Amsterdamse dienst dat hij er wel even aan moest wennen. 'Bij Willem II kon ik mijn positie opeisen, maar hier Foto: Louis van de Vuurst amateurs. Shota Arveladze zorgt voor de 1-2 en de 1-3 en Andy van der Meyde en Richard Knopper bepalen de ruststand op 1-5. In de tweede helft betreedt een gedeeltelijk nieuw Ajax het veld. Richard Witschge is aan de kant gebleven ten faveure van John O'Brien en Richard Knopper, Shota Arveladze en Andy van der Meyde zijn vervangen door achtereenvolgens Cedric van der Gun, Brutil Hosé en Wamberto. Nog geen twee minuten na zijn entree zorgt Hosé al voor een nieuwe Amsterdamse treffer. Kevin Bobson volgt zijn voorbeeld al snel en zet Ajax in de 55ste minuut op 1-7. Ook de 1-8 en de 1-9 komen op naam van Hosé en Bobson, maar daarmee is de Ajax-machine nog niet tot stilstand gekomen. Doelpunt nummer tien is er eentje om in te lijsten. Na een fraaie solo door de defensie van de thuisploeg knalt Wamberto de bal in het midden van het doel. Hoewel het scorebord niet is voorbereid op dubbele cijfers voert Ajax de score nog wat op. Met twee treffers heeft John O'Brien ook zijn aandeel in de winst. Tussen de doelpuntenregen door moet John Nieuwenburg het veld verlaten met een kwetsuur aan zijn oog. Samen met Piet Bon vertrekt hij naar het ziekenhuis om d blessure te laten onderzoeken. Peter Hoekstra komt voor hem in de plaats en ten koste van Ferdi Vierklau krijgt ook Frank Verlaat nog wat speeltijd. De 1-13 en 1-14 die Kevin Bobson en Cedric van der Gun nog scoren, zijn slechts een formaliteit. De eerste oefenwedstrijd van de voorbereiding is ten einde en in de kantine van de gastheer reikt John van 't Schip de prijzen uit aan de winnaars van de penaltybokaal, waar tijdens het duel op 13 Na afloop van de eerste training worden de Ajax-shirts van de nieuwe kledingsponsor adidas gepresenteerd. Ook Tomas Galasek wordt officieel aan de pers voorgesteld. ben ik al blij als ik in de basis sta.' Tijdens de wedstrijd zelf gaat het er ontspannen aan toe. Al in de zesde minuut neemt Richard Knopper de openingstreffer voor zijn rekening. Nog in dezelfde minuut komt de thuisploeg op gelijke hoogte, maar daarna maakt Ajax korte metten met de Foto's: Louis van de Vuurst Met een selectie van 23 man heeft Ajax zijn tenten opgeslagen in De Lutte voor het traditionele trainingskamp. De Finse stagiair Petri Pasanen maakt deel uit van de groep. Wie bij Adriaanse een trainingspartijtje verliest, kan rekenen op extra oefeningen. Dit zestal hoeft de 'lijfstraf duidelijk niet te ondergaan. e augustus 2000 Pcias

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 13