nieuw begin ï&önAerAttfl 6 /uit De verklaring die Adriaanse geeft voor de lichamelijke boetes is even simpel als doeltreffend: 'Als de wil om te winnen er niet is, moet deze worden bijgebracht.' Na de training maakt de pers voor het eerst kennis met de uit- en thuistenues van de nieuwe kledingsponsor adidas. Ook aankoop Tomas Galasek wordt officieel gepresenteerd aan de aanwezige journalisten. Het shirt dat hij krijgt aangereikt, draagt het rugnummer vier, maar voor Galasek is het nummer van minder belang dan een basisplaats. Goed nieuws voor jongelingen De tweede dag van Ajax' voorbereiding op het nieuwe seizoen is een rustige. Er worden twee trainingen afgewerkt en tussen de bedrijven door wordt bekend gemaakt dat Steven Pienaar volgend jaar de gelederen zal komen versterken. De 18-jarige Pienaar is afkomstig van Ajax Cape Town en is de eerste speler die de overstap maakt van de Zuid-Afrikaanse zuster club naar Ajax. Volgens Leo van Veen, die vorig jaar trainer was van het eerste elftal van Ajax Cape Town, is Pienaar een groot talent. 'Hij is de beste jongeling die ik heb gezien in Zuid-Afrika,' zo sprak de nieuwe hersteltrainer van Ajax. Voor Rafael van der Vaart is het een gedenkwaardige dag. De jongeling, die deze zomer actief was op het EK voor spelers onder de zestien en door Adriaanse bij de selectie is gehaald, wordt door bondscoach Ruud Kaiser gevraagd voor het Nederlands team onder de achttien jaar. Hoewel Van der Vaart blij is met de mededeling verbaast de selectie hem ook wel. Van der Vaart: 'Ik had niet verwacht dat ik hierbij zou zitten. Ik hoop dat ik mee mag naar Duitsland, maar als het niet zo is, vind ik het ook niet erg. Dan kan ik bij Ajax de voorbereiding meemaken.' Met een groep van 21 spelers begint Ajax op woensdag 5 juli aan de voorbereiding op het seizoen 2000-2001. serieus aan toe en wordt de harde hand van Adriaanse zichtbaar. Stilstaan betekent opdrukken en ook het verliezen van een partij wordt bestraft met extra oefeningen. Foto's: Louis van de Vuurst De nieuwe technische staf: John van 't Schip, Co Adriaanse en Peter Boeve. MAGAZINE AUGUSTUS 2000 11

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 11