De opening van het gerenoveerde Olympisch stadion op 13 mei. Een verrassingsoptreden van André Hazes tijdens de laatste Bobby Haarms Fanclubavond. met 2-1 van Tsjechië. Ajacied John Heitinga zorgt voor de enige Nederlandse treffer. Danny Blind keert terug bij Ajax. De oud speler krijgt volgend seizoen de A1 onder zijn hoede. Zaterdag 13 mei Het Ajax- jubileumtoernooi voor C1-junioren wordt gewonnen door Brondby. De Denen benutten in de finale tegen het veel sterkere Ajax International, samengesteld uit spelers van clubs waarmee Ajax samenwerkt, twee counters doeltreffend. Het gerenoveerde Olympisch stadion wordt officieel geopend. De opening wordt opgeluisterd door diverse shows en atletiekwedstrijden. Zondag 14 mei In Utrecht verliest Ajax de laatste competitiewedstrijd met 3-1 van de plaatselijke FC. Het enige Amsterdamse doelpunt komt op naam van Richard Knopper. Met 15 treffers beëindigt hij het seizoen als clubtopscorer. Ondanks de nederlaag plaatst Ajax zich voor het toernooi om de Uefa Cup. Maandag 15 mei In de ABA-lounge vindt de zevende en laatste gala-avond van de Bobby Haarms Fanclub plaats. De avond wordt opgeluisterd door optredens van Maarten Spanjer, André Hazes en Youp van 't Hek. Dinsdag 16 mei Ajax vergroot zijn belang in Germinal Beerschot Antwerpen tot 51 procent. De financiële injectie zal onder meer de basis vormen voor een verdere ontwikkeling van de jeugdopleiding van de club. Bob-Jan Hillen, de huidige commercieel directeur van Ajax, zal als afgevaardigde van Ajax in het bestuur van Germinal plaatsnemen. Woensdag 17 mei Ajax maakt bekend dat jongelingen Andy van der Meijde en Cedric van der Gun met ingang van komend seizoen terugkeren naar Amsterdam. Van der Meijde was verhuurd aan FC Twente en Van der Gun speelde op huurbasis voor FC Den Bosch. Stanley Menzo, Ferdi Vierklau en Pascal Heije worden geselecteerd voor de jaarlijkse wedstrijd van de Suriprofs. Een deel van de opbrengst van het duel tegen NAC is bestemd voor de slachtoffers van de vuurwerkexplosie in Enschede. Donderdag 18 me Door een chronische achillespeesblessure besluit Brian Laudrup te stoppen met het bedrijven van voetbal op het hoogste niveau. De Deen had nog een contract van een jaar. Jesper Gronkjaer onvangt een uitnodiging voor de Deense EK-selectie. Vrijdag 19 mei Op Ajax' sportcomplex de Toekomst wordt een feest gegeven ter ere van assistent-trainer Bobby Haarms. Diverse spelers en oud-spelers zijn aanwezig en er worden speeches gehouden door Loek den Edel, Pim van Dord, Rinus Michels, Michael van Praag en Bobby Haarms zelf. Tim de Cler is één van de afvallers in de selectie van Jong Oranje. De linksback zal niet meegaan naar het EK in Slowakije deze zomer. Richard Knopper en John Nieuwenburg zijn wel van de partij. Maandag 22 mei De selectie vertrekt naar China waar twee vriendschappelijke duels worden gespeeld. Op 31 mei zullen de spelers weer voet op Amsterdamse bodem zetten en dan begint ook voor hen de zomerstop. AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 84