de gelegenheidsselectie. Frank Verlaat maakt deel uit van het basiselftal en wordt in de 68ste minuut gewisseld. Woensdag 26 april Verschillende Ajacieden komen in actie voor hun nationale elftallen. In Denemarken speelt Jesper Gronkjaer de hele wedstrijd mee tegen Zweden. Cristian Chivu en Bogdan Lobont spelen beiden een gedeelte van het duel Roemenië - Cyprus. Op basis van hun staat van dienst worden oud-Ajacieden Ruud Krol en Danny Blind toegevoegd aan de deelnemerslijst van de cursus coach betaald voetbal. Voor de tweede achtereenvolgende keer haalt Johan Cruijff hard uit naar Ajax. In zijn column in Voetbal International omschrijft hij Ajax als een kille en klinische onderneming. Louis van Gaal en Co Adriaanse noemt hij hypocriet, oncollegiaal en onbeschaafd. In maanblad Voetbal Magazine reageert Co Adriaanse op de aantijgingen van Johan Cruijff. Vrijdag 28 april Co Adriaanse heeft zijn technische staf rond. John van 't Schip en Peter Boeve zullen de nieuwe trainer gaan assisteren. Leo van Veen volgt Bobby Haarms op als hersteltrainer en Jan Olde Riekerink neemt het tweede elftal voor zijn rekening. Kees Zwamborn wordt benoemd tot directeur opleidingen. Algemeen directeur Frank Kales maakt bekend dat Ajax een intensief samenwerkingsverband aangaat met FC Volendam. Bij de huidige Toto-Divisionist moeten jonge Ajacieden worden voorbereid op het hoogste niveau. Zondag 30 april De uitwedstrijd tegen Vitesse eindigt voor Ajax in een kansloze nederlaag. Twee treffers van Pierre van Hooijdonk en een doelpunt van ex-Ajacied John van den Brom zetten nog voor de rust de afgetekende 3-0 eindstand op de borden. Frank Kales zit tijdens het duel tussen de harde kern van Ajax. De algemeen directeur was meegereisd met een combikaart. Woensdag 3 mei Ferdi Vierklau is de laatste Ajacied die de befaamde Bobby-training krijgt. De verdediger is hersteld van een blessure aan de hamstring, f In Denemarken ondergaat Ole Tobiasen een lichte operatie aan zijn knie. De Deen kampt al ruim twee jaar met problemen en werd drie keer eerder aan het gewricht geopereerd. Donderdag 4 mei In de perskamer van de Amsterdam ArenA wordt het naderende Amsterdam Tournament nog eens onder de aandacht gebracht. Ajax-aanvoerder Aron Winter en een vertegenwoordiger van Lazio Roma zijn aanwezig in de perskamer en op een videoband komen Dennis Bergkamp, Mare Overmars en Arsène Wenger aan het woord namens Arsenal. Met de vierde deelnemende club is een rechtstreekse verbinding. Vanuit Barcelona spreekt Louis van Gaal de aanwezigen toe. Ajax bereikt overeenstemming met Tomas Galasek. De spelverdeler van Willem II tekent een vijfjarig contract. Galasek is de eerste Tsjech in de historie van Ajax. Zaterdag 6 mei Het Ajax-jubileumtoernooi voor E- en D-junioren wordt in beide categorieën gewonnen door Feyenoord. Zondag 7 mei Door een late treffer van Chivu wint Ajax de laatste thuiswedstrijd met 1-0 van MVV. Na het duel worden Jesper Gronkjaer en Cristian Chivu uitgeroepen tot respectievelijk speler en talent van het jaar. Bovendien wordt Bobby Haarms gehuldigd. De assistent-trainer krijgt een ovationeel applaus en verschillende cadeaus. Ook wordt hij benoemd tot erelid. Maandag 8 mei Op het EK voor spelers tot zestien jaar komen de jonge Ajacieden Rafael van der Vaart en John Heitinga beiden tot scoren. De Nederlandse ploeg wint met 3-0 van Rusland en bereikt de laatste vier. Eén wedstrijd voor het einde van de competitie stapt Co Adriaanse op als trainer van Willem II. De 4-1 nederlaag van Willem II tegen degradatiekandidaat Cambuur Leeuwarden bracht Adriaanse tot zijn beslissing. Woensdag 10 mei De media melden dat Ajax interesse in Regillio Vrede zou hebben. Ajax zelf gaat niet op de speculaties in. Donderdag 11 mei In de halve finale van het EK voor spelers tot zestien jaar verliest Nederland Jan Pruijn en Simon Tahamata met 'Ajax International' in de kleedkamer tijdens het C1 -toernooi op 13 mei. A I AX M A f. A 7 I N F I II N I 7000 83

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 83