aangeboden door zijn club. Op de uitnodiging stond: 'Als een rots in de branding stond hij pal voor Ajax. Met zeldzame gedrevenheid werkte hij, dag in dag uit, jaar in jaar uit, mee aan de successen van Ajax. En dat zijn er vele geweest.' Daarmee is eigenlijk alles over Bobby gezegd! Bob, het ga je goed. Jammerlijk slot Een overwinning bij zijn allerlaatste wedstrijd werd Haarms helaas niet gegund. Hoewel Ajax in theorie nog kans maakte op de derde plaats, eindigde het uitduel tegen FC Utrecht in een teleurstellende nederlaag. Vooraf wist Ajax dat men zich bij verlies mogelijk zou moeten beroepen op het Intertoto-toernooi, maar dankzij Feyenoord en FC Twente werd dit scenario niet bewaarheid. Voor FC Utrecht stond er niets meer op het spel, maar de spelers hadden kennelijk wat goed te maken voor eigen publiek. Door de agressieve start leek het wel of zij nog Europees voetbal konden halen in plaats van Ajax. Die grotere agressie bij de thuisclub leverde Ajax wederom een snelle achterstand op. De 1-0 liep uiteindelijk op tot 3-0 en in de slotfase redde Richard Knopper de Amsterdamse eer. Omdat Feyenoord en FC Twente elkaar in Rotterdam in evenwicht hielden, bleef Ajax de Tukkers net een puntje voor. De ploeg plaatste zich voor Uefa-Cupvoetbal en mocht daar de handen over dichtknijpen. 'Het is een dramatisch seizoen geweest,' vond ook Jan van Halst. 'We hadden nergens recht op, laten we het maar gauw vergeten.' De woorden van Jan van Halst waren typerend voor een bewogen, dramatisch en teleurstellend seizoen. De vele dieptepunten op het veld werden afgewisseld door de mooie momenten buiten de lijnen. Het honderdjarig jubileum werd groots gevierd, maar sportief viel er weinig eer te behalen. Dat wijzen ook de cijfers uit. Een lichtpuntje is misschien dat Ajax met 72 doelpunten, na PSV, het meest tot scoren kwam. Daar staat echter wel tegenover dat de bal liefst 51 keer achter Fred Grim verdween. Snel vergeten, even uithuilen en straks weer helemaal opnieuw beginnen. Daarmee is alles over het afgelopen seizoen gezegd. Het vest, het bankje, de bal: allemaal attributen die bij Bobby horen. 'En het gekke is,' zeiden de spelers dan, 'dat je helemaal werd afgebeuld en kapot van het veld ging om hem vervolgens een hand te geven en te bedanken. En dat terwijl je nn A I AY MAC*. A 71 Kir I II Ml iiiiin Met agressief voetbal zette FC Utrecht Ajax snel op achterstand. De ploeg uit de Domstad won met 3-0. hem dus tijdens zo'n training vervloekte tot en met.' Bobby deed alles. Hij beheerde de kleding, regelde de hotels en deelde in de bioscoop in de pauze ijsjes uit aan de spelers. Op 19 mei kreeg Haarms een afscheidsfeest Foto: Louis van de Vuurst Foto: Louis van de Vuurst Richard Knopper redde Ajax' eer in Utrecht.

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 80