In de rust van het duel tussen Ajax en MVV maakten de kampioenselftallen van de jeugdopleiding een ereronde door het stadion. geweldige afscheidswedstrijd aan te bieden met prachtige goals en een lekkere uitslag. Met een schamele 1-0 overwinning werd het duel tegen MVY juist zeer nerveus en benauwd. De gasten uit Maastricht probeerden met alle macht een puntje uit de ArenA weg te slepen. Met veel overtredingen probeerden zij het spel van Ajax te ontregelen. Vlak voor tijd zorgde Cristian Chivu voor het enige doelpunt en zodoende kwamen de Limburgers van een koude kermis thuis. De drie punten werden gekoesterd en met zijn uitverkiezing tot 'Man of the match' kon Bobby Haarms zijn afscheid toch nog met een overwinning vieren. Afscheid van een monument Omringd door oud-voetballers en spelers uit het huidige eerste elftal nam Bobby Haarms, de Heer van de Meer, de Goede Beul, na 32 jaar afscheid als assistent trainer. Voor Haarms houdt dat afscheid in dat hij het wat rustiger aan gaat doen. Hij gaat zich bezighouden met de grasmat en stopt met het terugbrengen van spelers middels de befaamde 'Bobby-training'. Natuurlijk zal hij de club nooit verlaten. 'Eerst straks lekker van het EK genieten en dan een paar maanden naar Frankrijk om uit te rusten,' aldus Haarms over zijn nabije toekomst. Bobby Haarms is meer dan alleen maar een assistent-trainer. Bobby is Ajax. In de loop der jaren is alles over hem gezegd en geschreven. Er zijn boeken verschenen en videobanden gemaakt over zijn onvolprezen hersteltrainingen. Hij was de enige assistent-trainer ter wereld met zijn eigen fanclub en het aantal spelers dat hij Foto: Yvonne Witte heeft teruggebracht na een blessure is talrijk. Tussen Suurbier in 1967 en Vierklau in 2000 hebben velen zijn bezetenheid, beleving, emotie, en wilskracht meegemaakt. 'Soms train je met een hoop pers erbij, maar er zijn ook dagen dat je met z'n tweeën in de stromende regen staat. Dat zijn de dagen dat je er enthousiasme in moet gooien. Je geeft een stukje van jezelf aan hem.' Het zijn typerende woorden van Haarms, die het altijd allemaal normaal heeft gevonden. 'Het is eigenlijk te gek dat ik bij mijn afscheid zo wordt bejubeld en geëerd,' zei hij tijdens zijn speech in de ArenA. 'Want alles wat je doet, doe je voor je club. Dat is toch normaal.' Voor Bobby is dat in ieder geval normaal. Zijn tomeloze inzet was een voorbeeld voor velen. Maar hij kon ook genieten van spelers die, zoals hij dat noemde, 'door die muur heengingen'. Wederom een typische Foto: Louis van de Vuurst Jesper Gronkjaer speelde een goede wedstrijd tegen MVV. Na het duel werd de Deen uitgeroepen tot 'Speler van het jaar'. AJAX MAGAZINE JUNI 2000

Magazine (1987-2007) | 2000 | | pagina 77